jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۷۶۷۶ ۲۳ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

پس از شکسته شدن حکم قصاص مرد ایرانی عضو باند یاکوزا که متهم است در ژاپن دست به جنایت زده، متهم به قتل دیروز بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد .

به گزارش جام‌جم، اوایل دی‌ ‌1394 زن میانسالی به پلیس آگاهی تهران رفت و از کشته شدن پسرش به نام میثم در شهر ناگویای ژاپن به دست چند مرد ایرانی خبر داد. با این شکایت رسیدگی به پرونده آغاز شد و پلیس به بررسی ماجرا پرداخت.
طی مکاتبات پلیس ایران با ژاپن، مشخص شد میثم شبانه از سوی 9 مرد مسلح ایرانی مورد حمله قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان جان سپرد. همچنین مشخص شد پلیس شهر ناگویا هشت ‌نفر از متهمان را بازداشت کرده، اما یکی از آنها به نام رامین که 31 سال دارد به مکان نامعلومی گریخته است. تحقیقات برای دستگیری متهم فراری ادامه داشت تا این‌که مرداد‌‌ 1396 پلیس ایران دریافت رامین با پاسپورت جعلی به ایران آمده و در یکی از شهرهای شمالی کشور زندگی مخفیانه دارد. به این ترتیب رامین بازداشت شد و به درگیری خونین اعتراف کرد.
در حالی که پزشکی قانونی ژاپن اعلام کرده بود ضربه کشنده با سلاح برنده سنگین به پشت زانوی مقتول زده شده است، هشت متهم دیگر محاکمه و به زندان محکوم شدند و چون روشن شد فقط رامین در آن درگیری شمشیر در دست داشته، او در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
متهم در آن جلسه گفت: قبول دارم در آن درگیری شمشیر در دست داشتم، ولی شک دارم ضربه من باعث مرگ مقتول شده باشد. چون سایر شرکت‌کنندگان در دعوا نیز چاقو و قمه در دست داشتند.
در پایان آن جلسه قضات دادگاه وی را به قصاص محکوم کردند ولی این حکم به خاطر برخی ایرادهای قضایی در دیوان‌عالی کشور تایید نشد و رامین دیروز باردیگر در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای این جلسه پدر و مادر میثم برای رامین حکم قصاص خواستند.سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: از سال‌ها پیش که به ژاپن رفتم عضو یک باند خرید و فروش مواد‌مخدر شدم. میثم هم عضو همین باند بود. ما سیمکارتی را که خریداران مواد مخدر با آن تماس می‌گرفتند به مبلغ چهار میلیارد تومان از میثم خریدیم و فکر می‌کردیم زنگ‌خور خط بالاست. ولی بعد از چند روز متوجه شدیم میثم سرمان کلاه گذاشته و به مشتریانش شماره جدید خودش را داده است.ما از میثم خواستیم تا پولمان را پس بدهد ولی قبول نکرد به همین علت به عنوان مشتری با او تماس گرفتیم و قرار گذاشتیم. می‌خواستیم او را بترسانیم. ما 9 نفری سر قرار رفتیم، اما وقتی میثم با ما روبه‌رو شد با ماشین قصد فرار داشت که راهش را سد کردیم و او با ماشین به جدول کنار خیابان کوبید. او به رویمان سلاح کشید. من در آن درگیری شمشیر در دست داشتم و یک ضربه به او زدم. ممکن است رامین بر اثر ضربه چاقو سایر متهمان که حالا در ژاپن هستند، کشته شده باشد.
با پایان دفاعیات این متهم، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر