jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۵۷۸۹ ۰۷ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

‌سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نشت داروهای مخدر مانند متادون و مرفین در بازار یک واقعیت نگران‌کننده است و وقتی در بازار ناصرخسرو می‌توانیم کارتن کارتن متادون بگیریم، نمی‌توانیم نشت دارو را به یک مرکز درمان اعتیاد نسبت دهیم و باید نشت دارو از سرچشمه بسته شود.

به گزارش ایرنا، پرویز افشار ‌افزود: هر جای چرخه تولید، توزیع، پخش و مصرف مواد شبه‌مخدر، امکان نشت وجود دارد اما این موضوع را باید رصد کرد.
وی ادامه داد: مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر این است که داروهای درمان اعتیاد در اختیار مراکز درمان اعتیاد قرار گیرد، زیرا بهترین جا برای داروهای درمان اعتیاد از این جهت که نشت نکند، کلینیک‌ها و مراکز درمان اعتیاد است. معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر لزوم شفاف‌سازی فرآیند تولید تا مصرف شبه‌مخدرها گفت: همه مراکز درمانی اعتیاد کشور در سامانه اطلاعات درمان سوء‌مصرف مواد ایران (‌IDATIS‌)ثبت و تمام بیماران واقعی هستند و میزان نشت دارو از این مراکز درمانی آن‌قدر نیست که تبعات آن را به وفور در بازار می‌بینم. افشار درباره انواع شبه‌مخدرها عنوان کرد: تعداد شبه‌مخدرها زیاد است، اما در کشور ما داروهای کدئین‌دار، متادون و مرفین بیشتر استفاده می‌شود. سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: برای این‌که نشت شبه‌مخدرها به حداقل برسد و قابل رصد باشد، داروهای مخدر که اعتیادآور هستند باید نشاندار شوند و از این‌رو سامانه «تی‌تک» راه‌اندازی شد. وی درباره نحوه عملکرد این سامانه بیان کرد: بخشی از سامانه که مربوط به تولید کارخانه است، راه‌اندازی شده ولی بقیه مراحل کامل نشده و حدود سه سال است که درباره این موضوع ستاد مبارزه با مواد مخدر، مصوبات متعدد دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر