jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۰۸۸۹ ۱۴ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رژیم صهیونیستی در ادامه آتش‌افروزی‌های منطقه‌ای خود به دنبال بهانه‌ای برای تحریک حزب‌ا... لبنان بوده و این‌بار «تونل‌های حزب‌ا...» را بهانه کرده است. از این‌رو روز گذشته مقامات اسرائیلی به ارتش اعلام حالت آماده باش دادند و بخشی از نیروهای نظامی خود را در مرزهای با لبنان مستقر کردند. این در حالی است که نیروهای تحت‌نظر سازمان ملل موسوم به یونیفل در منطقه مستقر بوده و هرگونه تحرکی را از دو سوی مرزها زیرنظر دارند. یونیفل ادعای صهیونیست‌ها مبنی بر ساختن تونل‌های زیرزمینی در این منطقه را تأیید نکرده است .

به گزارش اسکای نیوز عربی، ارتش اسرائیل با صدور بیانیه‌ای گفته است عملیات جدیدی را در مرزهای با لبنان شروع کرده است. به گفته این منبع هدف از این عملیات کشف تونل‌هایی است که اسرائیل مدعی شده حزب‌ا... در این مناطق حفر کرده تا به واسطه آنها به داخل «اراضی اسرائیلی» نفوذ کند. آن‌گونه که ارتش اسرائیل اعلام کرده این عملیات بنا نیست به داخل مرزهای لبنان کشیده شود و تنها در داخل اراضی اشغالی پیگیری می‌شود و در آن ارتش با استفاده از فناوری‌های جدید تونل‌های حفرشده احتمالی را کشف و تخریب خواهد کرد. ستاد ارتش اسرائیل این عملیات را «سپر‌شمال» نامید و گفت این بزرگ‌ترین تحرک نظامی اسرائیل در مرز با لبنان از سال ۲۰۱۴ است و ارتش خود را برای هر سناریویی آماده کرده است. آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفته است: ارتش ما به حزب‌ا... لبنان و نیروهای ارتش لبنان هشدار داده و به آنها توصیه می‌کند از هرگونه اقدام هجومی از تونل‌ها اجتناب کنند. ناظران می‌گویند گرچه عملیات اعلام‌شده از سوی اسرائیل یک عملیات هجومی نیست اما احتمال این‌که یک اشتباه یا ماجراجویی نظامیان اسرائیلی باعث آغاز یک درگیری گسترده با حزب‌ا... شود، وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر