jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۰۸۸۹ ۱۴ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رژیم صهیونیستی در ادامه آتش‌افروزی‌های منطقه‌ای خود به دنبال بهانه‌ای برای تحریک حزب‌ا... لبنان بوده و این‌بار «تونل‌های حزب‌ا...» را بهانه کرده است. از این‌رو روز گذشته مقامات اسرائیلی به ارتش اعلام حالت آماده باش دادند و بخشی از نیروهای نظامی خود را در مرزهای با لبنان مستقر کردند. این در حالی است که نیروهای تحت‌نظر سازمان ملل موسوم به یونیفل در منطقه مستقر بوده و هرگونه تحرکی را از دو سوی مرزها زیرنظر دارند. یونیفل ادعای صهیونیست‌ها مبنی بر ساختن تونل‌های زیرزمینی در این منطقه را تأیید نکرده است .

به گزارش اسکای نیوز عربی، ارتش اسرائیل با صدور بیانیه‌ای گفته است عملیات جدیدی را در مرزهای با لبنان شروع کرده است. به گفته این منبع هدف از این عملیات کشف تونل‌هایی است که اسرائیل مدعی شده حزب‌ا... در این مناطق حفر کرده تا به واسطه آنها به داخل «اراضی اسرائیلی» نفوذ کند. آن‌گونه که ارتش اسرائیل اعلام کرده این عملیات بنا نیست به داخل مرزهای لبنان کشیده شود و تنها در داخل اراضی اشغالی پیگیری می‌شود و در آن ارتش با استفاده از فناوری‌های جدید تونل‌های حفرشده احتمالی را کشف و تخریب خواهد کرد. ستاد ارتش اسرائیل این عملیات را «سپر‌شمال» نامید و گفت این بزرگ‌ترین تحرک نظامی اسرائیل در مرز با لبنان از سال ۲۰۱۴ است و ارتش خود را برای هر سناریویی آماده کرده است. آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفته است: ارتش ما به حزب‌ا... لبنان و نیروهای ارتش لبنان هشدار داده و به آنها توصیه می‌کند از هرگونه اقدام هجومی از تونل‌ها اجتناب کنند. ناظران می‌گویند گرچه عملیات اعلام‌شده از سوی اسرائیل یک عملیات هجومی نیست اما احتمال این‌که یک اشتباه یا ماجراجویی نظامیان اسرائیلی باعث آغاز یک درگیری گسترده با حزب‌ا... شود، وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر