jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۱۸۵۹۱۴ ۳۰ دی ۱۳۹۷  |  ۱۵:۲۰

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی با اشاره به نکاتی که دیابتی‌ها در مورد جراحی‌های زیبایی باید بدانند،می‌گوید: امروزه در حوزه اعمال زیبایی با افراد غیرحرفه‌ای زیادی مواجه هستیم که با انجام اعمال غیر مجاز، سلامت مردم را به خطر می‌اندازند.

بیمارانی که نباید عمل زیبایی انجام دهند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه ایران ،در حقیقت انجام عمل زیبایی حتی از نوع غیر تهاجمی نیازمند مهارت و البته بررسی درست وضعیت فرد متقاضی است در غیر این صورت فرد پس از عمل زیبایی گرفتار عوارض احتمالی زیادی خواهد شد.دکتر حامد باطنی می‌افزاید: دیابتی‌ها یکی از گروه‌هایی هستند که باید قبل از هرگونه عمل زیبایی تحت بررسی قرار گیرند.

از آنجایی که دیابت، التیام زخم را به تأخیر می‌اندازد، افرادی که دیابت کنترل نشده دارند باید از عمل‌های غیرضروری پرهیز کنند تا دچار عارضه و چالش‌های فراوان ناشی از آن نشوند. برای حفظ سلامتی‌ این دسته توصیه می‌شود قبل از انجام هرگونه جراحی قندخون تحت کنترل قرار گیرد تا بدنشان کمتر دچار آسیب ناشی از این بیماری شود. دبیر علمی کنگره جراحان پلاستیک و زیبایی خاطرنشان می‌کند: مبتلایان به بیماری‌هایی همچون بیماری سیستم عصبی و ضعف عضلانی گروه دیگری هستند که نباید برخی اعمال زیبایی را انجام دهند.

تزریق بوتاکس که یکی از ساده‌ترین اعمال زیبایی است نباید برای این افراد استفاده شود. متأسفانه این روزها بسیار دیده می‌شود که افراد غیرپزشک در مراکز زیبایی بوتاکس تزریق می‌کنند. مداخله این افراد می‌تواند برای فرد متقاضی خطرناک باشد چرا که اگر مشکلی پیش آید و فرد درحین تزریق بوتاکس دچار عارضه شود آنها نمی‌توانند شرایط را درجهت حفظ سلامتی بیمار هدایت و کنترل کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر