jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۴۹۶۱ ۱۷ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی قوه قضاییه تشریح کرد

اتهامات غیراقتصادی برخی متهمان اقتصادی

سخنگوی قوه قضاییه درباره طولانی شدن رسیدگی به برخی پرونده‌های مفاسد اقتصادی از جمله پرونده احمد عراقچی، معاون ارزی پیشین بانک مرکزی گفت: بارها اعلام کرده‌ام در این پرونده به ما فشار می‌آوردند و این فشارها هنوز ادامه دارد و ما نباید زیر بار آن برویم.

به گزارش فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری در مورد پرونده احمد عراقچی اظهار کرد: یادتان باشد که برخی پرونده‌ها نیاز به کار کارشناسی دارد و جالب است بدانید که همین چند روز گذشته یک گزارش جدید از یکی از مراکز رسمی به دست ما رسیده بود. اژه‌ای افزود: مبلغی که در این گزارش آمده، متفاوت بود. ما هم می‌خواهیم پرونده خیلی زود به نتیجه برسد اما نیازمندیم تحقیقات کاملی انجام شود.
سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: بانک مرکزی یک بار گفت ۱۵۹ میلیون دلار اسکناس و ۵۹ میلیون یورو به سالار آقاخان داده‌ایم، اما سالار آقاخان می‌گفت من کلا ۲۱ میلیون یورو گرفته‌ام یا مثلا اینها می‌گفتند ۱۵۰ میلیارد تومان مازاد گرفته ایم و به خزانه واریز کرده ایم، ولی بعد از آن گفتند ۱۳۹ میلیارد بوده است.
وی ادامه داد: این را هم بدانید برخی از این متهمان غیر از مسائل ارزی مسائل دیگری هم دارند. هنوز دادگاهی شروع نشده، اما مشغول مطالعه هستند. اگر این گزارش اخیر هم صحت داشته باشد که اصلا باید تحقیقات مفصل‌تری شود. این پرونده ۹ متهم دارد، البته سیف در میان این ۹ نفر نیست.
محسنی‌اژه‌ای درباره اسماعیل بخشی و اظهاراتش گفت: ایشان نامه‌ای به ‌وزارت اطلاعات نوشته که باید خودشان نظر بدهند و اطلاع‌رسانی کنند، چرا که توسط حفاظت وزارت بررسی می‌شود. در این مورد هم باید خود وزارت اطلاعات نظر بدهد. اگر خودش هم به دستگاه قضایی برود، حتما ورود و رسیدگی می‌کنیم.

صدور حکم مدیر عامل موسسه ثامن‌الحجج
دیروز همچنین اعلام شد سید ابوالفضل میرعلی، مدیرعامل موسسه ثامن‌الحجج علاوه بر محرومیت از خدمات دولتی، به تحمل 15 سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شده است. حکم صادره، پس از اعتراض محکوم‌علیه در دیوان‌عالی کشور ابرام شده و نسبت به میرعلی در حال اجراست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر