jamejamonline
استان ها زنجان کد خبر: ۱۱۸۳۴۵۵ ۲۲ دی ۱۳۹۷  |  ۰۹:۵۲

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بارش برف سنگین و کولاک شدید روز چهارشنبه هفته گذشته 50 راه روستایی در پنج شهرستان این استان را بسته بود که با تلاش راهداران همه این جاده ها بازگشایی شد.

50 راه روستایی در استان زنجان بازگشایی شد

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا ، جواد یوسفی افزود: بارش برف و کولاک روز چهارشنبه /19دی/ موجب بسته شدن راه های روستایی در شهرستان های زنجان، سلطانیه، خدابنده، ماهنشان و ایجرود شد.
به گفته وی، در حال حاضر همه راه های روستایی و اصلی در استان زنجان باز و تردد در آنها بدون مشکل جوی در جریان است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگان باید خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، ایمنی و چراغ های مه شکن مجهز و از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز و فاصله طولی را رعایت کنند.

یوسفی اضافه کرد: مسافران و رانندگان با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی مناسب از سفرهای غیرضروری در مسیرهای کوهستانی و روستایی استان زنجان بخصوص در شب خودداری کنند.

وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی های انجام شده توسط اداره کل هواشناسی استان زنجان از بعدازظهر یکشنبه سامانه جدید بارش برف وارد استان می شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.

مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.

استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: