Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها سیستان و بلوچستان کد خبر: ۱۱۸۳۰۸۰ ۱۷ دی ۱۳۹۷  |  ۱۶:۲۰

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری باند خانوادگی سرقت‌ های مسلحانه از آرایشگاه‌ های زنانه در شهر زاهدان خبر داد.

بازداشت باند خانوادگی سرقت مسلحانه از آرایشگاه‌ های زنانه

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، سردار احمد طاهری جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت : با دریافت گزارشی مبنی بر وقوع چند فقره سرقت مسلحانه از آرایشگاه‌های زنانه در دیماه جاری در خیابان‌های دانشجو، کوثر و مدنی شهر زاهدان در مدت کمتر از یک هفته، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که این سرقت‌ها با شگردی یکسان توسط یک باند منسجم انجام شده اند.

سردار طاهری بیان کرد: ماموران پلیس با استفاده از اقدامات فنی و اطلاعاتی و بهره گیری از فناوری‌ها و شیوه‌های نوین پلیسی موفق شدند اعضای این باند ۵ نفره را که ۳ مرد و ۲ زن بودند در کمتر از یک هفته شناسایی کنند.

این مقام ارشد انتظامی ابراز داشت: ماموران پلیس با کنترل نامحسوس پس از شناسایی مخفیگاه این باند در یک عملیات غافلگیرانه همه آن‌ها را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان یک قبضه تپانچه دولول و مقدار ۲ کیلو و ۳۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد.

سردار طاهری ابراز داشت: سارقان در ابتدا منکر هرگونه جرم ارتکابی شدند، اما با ارائه اسناد و ادله به ناچار لب به اعتراف گشودند.

وی درباره نحوه سرقت این باند توضیح داد: سارقان که اعضای یک خانواده بودند با استفاده از یک دستگاه خودروی پژوپارس، آرایشگاه‌های مورد نظر را شناسایی می‌کردند و پس از آن ۲ خانم از اعضای این باند که مادر و دختر بودند به بهانه گرفتن نوبت وارد آرایشگاه‌ها شده و در موقعیتی مناسب به سایر اعضای باند که فرزندان و داماد خانواده بودند اعلام تا آن‌ها نیز وارد شوند و سپس همگی اقدام به سرقت طلاجات، وجوه نقد و اموال با ارزش داخل آرایشگاه می‌کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گفت: با توجه به اینکه وجوه حاصل از فروش اموال مسروقه به حساب یکی از خانم‌های اعضای باند (مادر خانواده) واریز می‌شد حساب نامبرده مسدود و مالخری هم که اقدام به خرید طلا‌های سرقتی کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: