Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها اصفهان کد خبر: ۱۱۸۲۰۴۷ ۱۰ دی ۱۳۹۷  |  ۱۳:۴۳

دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادگستری استان اصفهان دو اخلالگر در نظام اقتصادی در رابطه با قاچاق تجهیزات پزشکی را محکوم کرد.

حکم ۲ اخلالگر در نظام اقتصادی در رابطه با قاچاق تجهیزات پزشکی صادر شد

به گزارش جام جم آنلاین از میزان ، احمد خسروی وفا رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده‌های جرایم و مفاسد اقتصادی حکم قطعی و نهایی دو اخلالگر در نظام اقتصادی را صادر کرد.

وی افزود: بر این اساس متهم ردیف اول این پرونده به نام حمیدرضا جانقربان فرزند علمدار به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق قاچاق تجهیزات پزشکی (پروتز و ایمپلنت‌های اسکلتی) به ۲۰ سال حبس و پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان جزای نقدی در حق دولت و متهمه ردیف دوم آزاده سجادیه فرزند یحیی به ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

این مقام قضایی عنوان کرد: این پرونده از دو جنبه همچنان مفتوح است و رسیدگی ادامه خواهد داشت، یکی در خصوص معاونان جرم و دیگر شکات احتمالی خصوصی که دچار ایراد صدمه بدنی ناشی از استفاده از این تجهیزات شده اند.

رئیس دستگاه قضایی استان اصفهان در ادامه ضمن تقدیر از قضات شعبه ویژه جرایم اقتصادی که با سرعت و دقت کافی طی دو جلسه مفصل رسیدگی و اتخاذ تصمیم نمودند، تصریح کرد: برخی افراد که با سوء استفاده از فضای کنونی بازار با انجام زد و بند‌های گوناگون به دنبال فرصت طلبی و کسب منافع نامشروع هستند بدانند چشمان تیزبین دستگاه قضایی و نیرو‌های اطلاعاتی اعمال مجرمانه آن‌ها را رصد کرده و بی شک اشد مجازات‌های قانونی در خصوص آن‌ها اعمال خواهد شد.

خسروی وفا در پایان با اشاره به اینکه تا کنون چهار پرونده اقتصادی در دادگستری استان اصفهان منتهی به صدور حکم نهایی و قطعی شده است، گفت: دو پرونده دیگر یکی با موضوع فرار مالیاتی بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان و دیگری سوء استفاده از ۸۰ کارت بازرگانی در دادسرا مطرح و در حال رسیدگی است که به محض وصول به دادگاه ویژه اقتصادی متهمان آن مورد محاکمه قرار خواهند گرفت و اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: