jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۷۸۷۰۰ ۱۱ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۲:۴۱

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس:

طرح استیضاح لاریجانی از دستور کار خارج شد

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس گفت: بحث سلب صلاحیت رئیس مجلس از دستور کار کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس خارج شد.

طرح استیضاح لاریجانی از دستور کار خارج شد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، غلامرضا کاتب رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره طرح استیضاح علی لاریجانی اظهار داشت: نمایندگان برای سلب صلاحیت هریک از اعضای هیئت رئیسه مجلس باید حداقل ۲۵ امضاء جمع آوری کنند و در نهایت طرح خود را به کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس ارائه دهند.

وی افزود: هفته گذشته طرح سلب صلاحیت رئیس مجلس شورای اسلامی با امضای ۲۷ نفر از نمایندگان به کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس ارائه شد اما در همان روز تعدادی از نمیدگان امضای خود را پس گرفتند و این طرح از حد نصاب افتاد و در حال حاضر بحث سلب صلاحیت رئیس مجلس از دستور کار کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس خارج است.

کاتب در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گویا ۵ نفر دیگر از نمایندگان این طرح را امضاء کرده‌اند، تصریح کرد: چهارشنبه هفته گذشته تعداد امضاهای طرح مذکور به ۲۵ نفر رسید اما باز هم تعدادی از نمایندگان امضاهای خود را پس گرفتند و برای این مسئله باید حداقل ۲۵ امضاء جمع آوری شود که در حال حاضر تعداد امضاهای سلب صلاحیت لاریجانی کمتر از حد نصاب است.

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس با اشاره به یکی از اصلاحاتی که اخیراً در آئین نامه داخلی اعمال شده است، گفت: در گذشته نمایندگان تا روز استیضاح می توانستند امضای خود را پس بگیرند اما برای حفظ شأن مجلس، اصلاحیه‌ای در آئین نامه داخلی مجلس وارد کردیم که براساس آن پس از اعلام وصول طرح‌های استیضاح، دیگر پس گرفتن امضای نمایندگان تأثیری ندارد و آن استیضاح در صحن علنی مجلس بررسی می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر