jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۷۸۷۰۰ ۱۱ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۲:۴۱

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس:

طرح استیضاح لاریجانی از دستور کار خارج شد

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس گفت: بحث سلب صلاحیت رئیس مجلس از دستور کار کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس خارج شد.

طرح استیضاح لاریجانی از دستور کار خارج شد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، غلامرضا کاتب رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره طرح استیضاح علی لاریجانی اظهار داشت: نمایندگان برای سلب صلاحیت هریک از اعضای هیئت رئیسه مجلس باید حداقل ۲۵ امضاء جمع آوری کنند و در نهایت طرح خود را به کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس ارائه دهند.

وی افزود: هفته گذشته طرح سلب صلاحیت رئیس مجلس شورای اسلامی با امضای ۲۷ نفر از نمایندگان به کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس ارائه شد اما در همان روز تعدادی از نمیدگان امضای خود را پس گرفتند و این طرح از حد نصاب افتاد و در حال حاضر بحث سلب صلاحیت رئیس مجلس از دستور کار کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس خارج است.

کاتب در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گویا ۵ نفر دیگر از نمایندگان این طرح را امضاء کرده‌اند، تصریح کرد: چهارشنبه هفته گذشته تعداد امضاهای طرح مذکور به ۲۵ نفر رسید اما باز هم تعدادی از نمایندگان امضاهای خود را پس گرفتند و برای این مسئله باید حداقل ۲۵ امضاء جمع آوری شود که در حال حاضر تعداد امضاهای سلب صلاحیت لاریجانی کمتر از حد نصاب است.

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس با اشاره به یکی از اصلاحاتی که اخیراً در آئین نامه داخلی اعمال شده است، گفت: در گذشته نمایندگان تا روز استیضاح می توانستند امضای خود را پس بگیرند اما برای حفظ شأن مجلس، اصلاحیه‌ای در آئین نامه داخلی مجلس وارد کردیم که براساس آن پس از اعلام وصول طرح‌های استیضاح، دیگر پس گرفتن امضای نمایندگان تأثیری ندارد و آن استیضاح در صحن علنی مجلس بررسی می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر