jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۶۲۴۲   ۲۲ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

یک کارشناس پسماند اداره محیط‌زیست استان تهران گفت: هر تهرانی در سال بیش از ۳۱۰ کیلوگرم پسماند شهری تولید می‌کند، که اگر وزن افراد را به‌طور میانگین ۶۵ کیلوگرم در نظر بگیریم، میزان تولید پسماند هر فرد ساکن تهران حدود پنج برابر وزن خود است.

به گزارش ایسنا، فاطمه اکبرپور درباره ضرورت کاهش تولید زباله عنوان کرد: با توجه به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، در حوزه مدیریت پسماند باید تلاش کرد تا حد امکان پسماند کمتری تولید شود. با این اقدام، انرژی کمتری نیز برای تفکیک و دفع پسماند صرف خواهد شد. وی با بیان اینکه میتوان با تولید کمتر زبالههای کاغذی و پلاستیکی، برای حفاظت از محیطزیست قدمهای جدی برداشت، افزود: واقعیت این است که امروزه تولید پسماند تبدیل به بخش جدایی ناپذیری از زندگی روزمره افراد شده است و تنها کار مفیدی که میتوان در اینباره انجام داد، تولید پسماند کمتر و تفکیک از مبدأ است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر