jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۷۵۰۴۸   ۱۵ آبان ۱۳۹۷  |  ۱۹:۳۰

سخنگوی منطقه ای وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه المیادین به تکرار مواضع خصمانه واشنتگن علیه ایران پرداخت.

مواضع خصمانه سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا علیه ایران

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، «ناثان تک» سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا در ارتباطی اینترنتی با شبکه لبنانی «المیادین» از دُبی اعلام کرد: آمریکا از تحریم ها علیه ایران عقب نشینی نمی کند. انتظار داریم که قیمت نفت با وجود تحریم ها با ثبات باقی بماند.

وی مدعی شد: تحریم های آمریکا فشار شدیدی بر ایران وارد خواهد کرد و مانع از بی ثباتی منطقه از سوی آن خواهد شد. ایران باید از دخالت در امور کشورهای منطقه دست بردارد. آمریکا خواهان تغییر نظام در ایران نیست اما می خواهد که ایران رفتارش را تغییر دهد. ایران باید از حمایت گروههای تروریستی دست بردارد و همانند یک کشور عادی عمل کند. ایران باید از حمایت حزب الله و حماس و در دخالت در امور داخلی دیگر کشورها دست بردارد.

سخنگوی منطقه ای وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: توافق هسته ای یک توافق سیاسی میان دولت قبلی آمریکا و ایران بود و سند قانونی و حقوقی نیست. توافق هسته ای سبب هرج و مرج در منطقه شد. ما خواهان توافق جدید با ایران هستیم که همه پرونده ها را شامل شود و ایران باید سیاست هایش را تغییر دهد. تحریم ها، مواد غذایی و پزشکی را استثنا کرده است و ملت ایران را هدف قرار نمی دهد. ایران در بازگشت به میز مذاکرات لجاجت می کند و از این رو اعمال تحریم ها ضروری است. ما نتایج تحریم ها علیه ایران را زیر نظر داریم و بر اساس آن اقدام مقتضی به عمل خواهد آمد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها