jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۶۸۲۹۳ ۱۴ مهر ۱۳۹۷  |  ۱۰:۵۰

وزیر خارجه سابق آمریکا خروج ترامپ از برجام را اشتباهی عظیم توصیف کرد که خطر وقوع درگیری در خاورمیانه را بیش‎از ‎پیش افزایش می‎دهد.

با خروج آمریکا از برجام احتمال جنگ در خاورمیانه تشدید شد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، جان کری در سخنرانی که در اندیشکده شورای روابط خارجی داشت درباره افزایش خطر جنگ در خاورمیانه بعد از خروج آمریکا از برجام ابراز نگرانی کرد و گفت رقبای منطقه‌ای در خفا به دنبال جنگ با ایران هستند.

وی در این باره گفت: احتمال درگیری بسیار بیشتر شده چرا که بعضی‌ها در منطقه دوست دارند شاهد بمباران ایران از سوی آمریکا باشند.

وزیر خارجه سابق آمریکا افزود: ملک عبدالله پادشاه سابق سعودی و حسنی مبارک رئیس جمهوری معزول مصر، به او گفته بودند اگر چه حمایت خود را عیان نمی‌کنند؛ اما آمریکا باید به ایران حمله کند! حتی بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز چنین درخواستی از باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق آمریکا داشته است.

به ادعای وی، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران تلاش می‌کرد کشور را به سمت مسیری متفاوت حرکت دهد اما ترامپ با تصمیم خود افرادی را در ایران قدرتمند کرد که می گفتند با آمریکا تعامل نکنید، آنها شما را آتش خواهند زد.

کری همچنین گفت: خروج از برجام اشتباهی عظیم بود چرا که این اقدام در واقع پیچیده‌ترین و سرسخت‌ترین نیروها در داخل ایران را تقویت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر