jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۱۱۶۷۶۳۸ ۱۰ مهر ۱۳۹۷  |  ۱۴:۰۴

واکنش آمانو به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی:

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هر اطلاعات دریافتی را معتبر تلقی نمی‌کند

خبرگزاری رویترز گزارش داد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پاسخی آشکار به اظهارات بنیامین نتانیاهو درباره «انبار مخفی سلاح هسته‌ای» در ایران اعلام کرد که حفظ استقلال از اولویت‌های آن است و هر اطلاعاتی که ارائه شود را ارزشمند تلقی نمی کند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هر اطلاعات دریافتی را معتبر تلقی نمی‌کند

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، خبرگزاری رویترز روز سه شنبه گزارش داد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پاسخی آشکار به اظهارات بنیامین نتانیاهو درباره «انبار مخفی سلاح هسته‌ای» در ایران اعلام کرد که حفظ استقلال از اولویت‌های آن است و هر اطلاعاتی که ارائه شود را ارزشمند تلقی نمی‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، «یوکیا آمانو» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: آژانس از هر تأسیسات و مکانی در ایران که نیاز بوده بازرسی کرده و از تمامی پروتکل‌های مربوطه برای اطلاعات موجود استفاده می‌کند اما هر اطلاعاتی را معتبر نمی‌داند.

آمانو افزود: در راستای حفظ اعتبار، استقلال آژانس در ارتباط با انجام فعالیت‌های بازرسی از اهمیت ویژه برخوردار است.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: تمام اطلاعاتی که از جمله از طرف سوم دریافت می‌شود مورد ارزیابی‌های دقیق قرار می‌گیرد و با استفاده از اطلاعات معتبر بررسی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر