jamejamonline
همدان عمومی کد خبر: ۱۱۶۷۵۸۵   ۱۰ مهر ۱۳۹۷  |  ۱۲:۴۲

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ مشکوک مردی به علت مصرف مشروبات الکلی در همدان خبر داد.

مرگ مشکوک مردی به علت مصرف مشروبات الکلی در همدان


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،دکتر علی احسان صالح در تشریح این خبر اظهار کرد: روز شنبه 7 مهر ساعت 17:20 مردی 46 ساله که دچار دوبینی و کاهش سطح هوشیاری شده بود، توسط بستگانش به بیمارستان سینای شهر همدان منتقل می شود.
وی با بیان اینکه این فرد بعداز 40 دقیقه تلاش کادر پزشکی برای احیا فوت می کند، عنوان کرد: در شرح حال بیمار قید شده بود که او سابقه استفاده از مشروبات الکلی داشته است.
صالح با اشاره به اظهارات بستگان این فرد گفت: متوفی با تحصیل در کشور اوکراین تخصص چشم پزشکی می گیرد اما در کشور مجوز طبابت برای او صادر نمی شود بنابراین دچار افسردگی شده و با مصرف الکل صنعتی متانول اقدام به خودکشی می کند.
وی با بیان اینکه نتیجه نهایی در زمینه نحوه مرگ این فرد هنوز مشخص نشده است، تصریح کرد: این فرد مشکوک به مصرف الکل صنعتی متانول بوده که منجر به مرگ وی شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با بیان اینکه برخی مواقع ممکن است خواسته یا ناخواسته به مشروبات الکلی متانول اضافه کنند، ادامه داد: مصرف الکل اتیلیک یا متانول موجب بروز اختلال در ناحیه چشم شده و زیاده روی در مصرف آن، نابینایی و در نهایت مرگ فرد را در پی دارد.
وی با اشاره به اینکه متانول فقط از طریق دستگاه‌های آزمایشگاهی قابل تشخیص است، خاطرنشان کرد: سوءمصرف و اعتیاد به الکل می تواند عامل بروز اختلالات روانی و بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی نظیر نزاع، حوادث ترافیکی و دیگر جرائم شود.
به گفته صالح، 2 مرد در پنج ماهه نخست سال 95 و یک زن و 2 مرد در پنج ماهه نخست سال 96 بر اثر مصرف مشروبات الکلی در استان همدان جان باختند و این آمار در پنج ماهه نخست امسال صفر بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: