jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۷۲۴۹ ۰۸ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رضا یزدانی، خواننده پاپ و راک ایران چند وقت پیش تصویری از سنگ قبر شهید مدافع حرمی را در صفحه شخصی‌اش در ایستاگرام منتشر کرد که شعری از ترانه او روی آن حک شده بود. رضا یزدانی نوشته: یکی از همرزمان شهید مسعود عسگری برام تعریف کرد که مسعود طرفدارم بوده و سه روز قبل از شهادتش آخرین پیامکی که به مادرش داده، یک بیت از ترانه داغ بوده... «باید بپرد هر که در این پهنه عقاب است... و بعد این عکس‌ها رو برام فرستاد... سنگ قبرش که بخشی از ترانه داغ روش حک شده... از دیشب یه حال عجیبی دارم... » ترانه داغ سروده مرتضی امیری اسفندقه است که در آلبوم «ساعت 25 شب» رضا یزدانی است. «باید بپرد هر که در این پهنه عقاب است/حتی نه اگر، بال و نه پر داشته باشد/ کوه است دل مرد، ولی کوه، نه هر کوه!/آن کوه که آتش به جگر داشته باشد. »این قسمتی است که روی سنگ قبر این شهید مدافع حرم حک شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر