حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین:

بخش‌هایی از دولت مانند بچه پولدارها هزینه‌ می‌کنند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه بخش‌هایی از دولت مانند بچه پولدارها هزینه‌ می‌کنند گفت: مثلا گفته می‌شود اعضای هیات دولت در سفر به سازمان ملل حدود 100 اتاق در بهترین هتل‌های نیویورک اجاره کرده‌اند.
کد خبر: ۱۱۶۶۹۹۱
بخش‌هایی از دولت مانند بچه پولدارها هزینه‌ می‌کنند

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم آنلاین در خصوص درآمدهای نفتی در شش ماه گذشته با بیان اینکه متاسفانه مجلس آمار دقیقی در خصوص این درآمدها ندارد اظهار کرد: علت این عدم اطلاع کاهش اقتدار مجلس است و به همین دلیل دولت برخی از مسائل را به مجلس نمی‌گوید.

حاجی دلیگانی در ادامه با بیان اینکه چند روز قبل در جلسه‌ کمیسیون برنامه و بودجه با نمایندگان دولت در خصوص میزان درآمدها سوال شد اظهار کرد: آقای تاجگردون در خصوص همین مسائل موضع سختی گرفتند و جمله‌ "بانک مرکزی و سیستم بانکی و برخی از ارکان دولت عمدا مأموریت بر خراب‌تر شدن اوضاع مردم را دارند" که در رسانه‌های پخش شده، حاصل مباحث مطرح شده در جلسه کمیسیون بود.

وی تاکید کرد: مجلس باید در جاهایی جلوی این رفتار دولت بایستد و براساس قدرت در چارچوب قانونی حق نظارتی خود را اعمال کند تا وظیفه‌ای که از طرف مردم برعهده دارد را به اجرا برساند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه در مدت اخیر میزان درآمدهای نفتی در کشور رشد خوبی داشته است اظهار کرد: قیمت نفت نسبت به آن چیزی که در بودجه سال 97 نوشته شده بود در هر بشکه حدود 20 تا 30 دلار افزایش داشته و از طرف دیگر میزان صادرات نفت هم در حد خوبی رشد داشته است و همچنین چون پول نفت با ارز خارجی پرداخت می‌شود درآمد مناسبی از آن وصول شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طبیعتا سقف مالیات‌ها افزایش پیدا کرده است خاطرنشان کرد: با این وجود از طرف دیگر میزان پرداخت به کارکنان دولت و هزینه‌های جاری هم با شتاب بیشتری افزایش داشته و خصوصا بخش‌هایی از دولت صرفه‌جویی را رعایت نمی‌کنند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه بخش‌هایی از دولت مانند بچه پولدارها هزینه‌ می‌کنند گفت: مثلا گفته می‌شود اعضای هیات دولت در سفر به سازمان ملل حدود 100 اتاق در بهترین هتل‌های نیویورک اجاره کرده‌اند و یا اخیرا آمارهایی در خصوص استفاده وزرا از هواپیمای شخصی منتشر شده که همه و همه نشان می‌دهد دولت در حال صرفه‌جویی نیست.

وی خاطرنشان کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد رعایت صرفه‌جویی و بحث اقتصاد مقاومتی در هزینه‌های جاری در برخی از ادارات دولتی اصلا مطرح نیست.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه منبع درآمدی دولت شامل نفت، مالیات‌ها و فروش سهام شرکت‌های دولتی و اوراق قرضه است گفت: ما طی مدت گذشته از سال فروش سهام نداشتیم و از طرف دیگر دولت هم مطرح می‌کند در 6 ماه گذشته 30 هزار میلیارد تومان کسر بودجه داشته که البته این مساله قابل بررسی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف اختصاصی اعضای کمیسیون بودجه مجلس تعیین تکلیف درآمدهای نفتی است اظهار کرد: من شاهد هستم همکاران تلاش می‌کنند تا باب نظارتی خود را برروی دولت از این بابت را اعمال کنند و لازم است در این موضوع از طرف کل مجلس هم حمایت داشته باشیم، کمیسیون هم در حال تلاش است تا این اطلاعات را بدست بیاورد و در اختیار مردم قرار بدهد.

حاجی دلیگانی در پایان با اشاره به اینکه قرار است دولت سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت را واریز کند اظهار کرد: تا الان گزارشی در خصوص استنکاف دولت از این مساله نداشته‌ایم ولی اگر بعدا خبری درز کند که کار دیگری انجام شده است بحث دیگری است، قرار است افزایش درآمد نفتی خود را در صندوق توسعه ملی نشان دهد

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها