jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۶۵۹۲۵   ۰۲ مهر ۱۳۹۷  |  ۱۱:۲۲

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، خواستار شکایت رسمی وزارت امور خارجه از کشورهای حامی تروریسم از جمله عاملان حادثه تروریستی اهواز خبر داد.

وزارت خارجه از کشورهای حامی حادثه تروریستی اهواز رسما شکایت کند

به گزارش جام جم آنلاین، حشمت الله فلاحت‌پیشه در گفتگو با مهر با اشاره به حادثه تروریستی روز شنبه در اهواز و شهادت جمعی از هموطنان اظهار داشت: تروریسم یک پدیده بدون مرز است و می‌تواند به هر کشوری آسیب بزند و مقابله با آن هم، نیازمند همکاری جدی است؛ معتقدم برای مقابله با این پدیده، همکاری های امنیتی در قالب موافقت‌نامه های امنیتی فراتر از همکاری های سیاسی می‌تواند شکل بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران چند موافقت‌نامه امنیتی با کشورهای منطقه دارد که مربوط به دهه‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ میلادی است؛ بخشی از این موافقت‌نامه ها هنوز قابل اجراست و باید دنبال شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: برخی کشورها خودشان حامی تروریسم هستند و برای آن هزینه می‌کنند و اقدامات ایذایی علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دهند، لذا باید از سوی وزارت خارجه علیه آنها شکایت رسمی در سازمان ملل ثبت شود و همزمان با آن باید کاری کنیم که این گروه های تروریستی در فهرست سیاه سازمان ملل قرار بگیرند.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: در شرایطی که بسیاری از کشورها حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرده اند، گروه هایی که عاملیت خودشان را در این حادثه اعلام کرده‌اند، حتماً باید در لیست سیاه قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور گسترده اقوام عرب و غیرعرب خوزستانی به مراسمی باشکوه و نمایش وحدت تبدیل شده است، تأکید کرد: این مراسم نشان‌دهنده وحدت و یکپارچگی ملت ایران در مقابل پدیده تروریسم و مداخله خارجی است و هدف این پدیده نیز از بین بردن تمامیت ارضی و موجودیت همه اقوام ایرانی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر