jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۳۲۸۳ ۱۷ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

الیوم راپورت رسیده گویا میرزاولادیمیرخان پوتین والی قصبات روس و افندی رجب طیب اردوغان والی قصبات عثمانی در طهران حضور یافته مهمان میرزاحسن خان ادام ا... ظله الشریف بوده‌اند. به خشایار فرمودیم سرسراغ کند ببیند این حضرات میهمان برای چه آمده اند که پس از لختی بازگشت و عارض شد: گویا در دوسیه سوریه آقایان جمع شده‌اند و تصمیم اتخاذ کنند که چه پولتیک از برای کوتاه کردن دست تروریست‌های آدمکش اتخاذ کنند که ممالک حلب و ادلب و دمشق رنگ و روی آرامش ببینند.

بسیار از تصمیم مشعوف گشته خوشحال شدیم که هنوزا در جهان هستند رجال سیاسی که به فکر خون و جان و ناموس بنی بشرند، سجده شکر بهجا آورده آرزو کردیم ای کاش رجال حکومتی نیز همینگونه اتفاق میکردند که بنشینند و کلاه خویش قاضی میکردند و از برای غم نان مردم نیز تصمیم اتخاذ کرده و جماعتی را از سردرگمی و بی در کجایی نجات میدادند، البت که امور بین دولی تا امور داخله تفاوت بسیار دارد و مجالی دیگر میطلبد لیک میتوان همینگونه نشست یکروزه برگزار کرد و در مجالی کوتاه تصمیماتی بنیادین و اساسی اتخاذ کرد و دعای رعیت به جان خود خرید . من بعد ذالک کاغذ نوشتیم، دادیم به خشایار برساند به محضر شیخ حسن که اگر صلاح بداند امشب را بعد از اتمام اجلاس به اندرونی همایونی ما مشرف شده و شام در خدمتشان باشیم، عجالتا رقعه در جیب از عمارت خارج گردیده تا برگردد ما برویم برنج خیس کنیم که همه کارهایمان مانده است. زیاده فرمایش نداریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر