عرضه داروهای تقلبی با سوءاستفاده از نوسانات بازار

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس، با بیان این‌که سوداگران جان مردم با سوءاستفاده از نوسانات بازار به عرضه داروهای تقلبی اقدام می‌کنند از سازمان غذا و دارو خواست تا با نظارت دقیق، متخلفان را شناسایی و به قوه قضاییه معرفی کند.
کد خبر: ۱۱۶۲۹۰۲

به گزارش خانه ملت، همایون هاشمی درباره انتشار فیلمی در فضای مجازی که نشان می‌دهد داروی تقلبی در بازار در قالب بسته‌بندی مشابه داروهای استاندارد به بیماران عرضه شده است، افزود: متاسفانه در کشور در حوزه نظارت و انسجام‌بخشی به بازار تا حدودی ضعیف عمل می‌شود، تاجایی که در سطح عمومی این طور تصور می‌شود که این حوزه رها شده است.

ویادامه داد: هم‌اکنون سازمان‌های نظارتی دقیقی وجود دارند که باید قیمت‌ها را تنظیم کرده و بر قیمت‌های بازار و حسن اجرای قوانین در حوزه اقتصاد خُرد نظارت کنند.

هاشمی یادآورشد: در بخش سلامت هم متولی نظارت بر این بخش مشخص است و باید بخش نظارتی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو متخلفان در حوزه دارو را شناسایی کرده و آنها را به قوه قضاییه معرفی کنند.

وی تصریح کرد: البته در شرایط کنونی که بازار دارو با نوساناتی مواجه شده است، تا جایی که برخی احساس می‌کنند، کمبودی در این حوزه وجود دارد، افرادی که سوداگر جان مردم هستند و برای منفعت‌طلبی حتی به جان مردم نیز رحم نمی‌کنند به عرضه داروی تقلبی اقدام می‌کنند.

هاشمی تاکید کرد: در این شرایط که نحوه عرضه دارو محل نگرانی همگان شده است، لازم است مسئولان حوزه سلامت به صورت دقیق بازار دارو را بررسی کرده و بر آن نظارت مداوم داشته باشند؛ ضمن این‌که بخش نظارتی سازمان غذا و دارو هم باید تجهیز و تقویت شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها