کشف ۱۱ قطعه سفال تاریخی توسط ماموران گمرک +عکس

گمرک ایران از کشف یک محموله اشیای تاریخی خبر داد و اعلام کرد: ماموران گمرک یک محموله اشیای تاریخی ارزشمند را از داخل بار یک کامیون صادراتی کشف و ضبط کردند.
کد خبر: ۱۱۶۲۵۶۷
کشف ۱۱ قطعه سفال تاریخی توسط ماموران گمرک +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، ماموران گمرک بازرگان به کمک تجهیزات کنترلی موفق شدند ۱۱ قطعه سفال تاریخی را در بار فرش یک کامیون که از مبدا تهران به مقصد اروپا، کشور سوئیس در حال خروج از ایران بود، کشف و ضبط کنند.

بر اساس این گزارش، ماموران گمرک در نیمه شب اطلاعات بار یک کامیون خروجی را به کمک سامانه‌های الکترونیکی رصد کرده و سپس به بررسی جزئیات کامل اطلاعات این کامیون اقدام کردند. ماموران گمرک پس از بررسی اطلاعات با سامانه جامع گمرکی به محموله مشکوک می‌شوند و محموله کامیون را به کمک دستگاه ایکس ری کامیونی اسکن کرده و متوجه اشیایی متفاوت ازمحموله فرش‌ها در لابه لای بار شدند.

ماموران گمرک با باز کردن پلمپ کامیون محموله را بازرسی و ۱۱ سفال تاریخی را که به شیوه ماهرانه‌ای در میان فرش‌های بسته بندی، جاسازی شده بود، کشف کردند. این محموله قاچاق از سوی گمرک بازرگان به مراجع قضایی تحویل داده شد.

بر اساس این گزارش، در میان این سفال‌های تاریخی، قطعاتی مربوط به دور‌های تاریخی اشکانیان، هم چنین دوره‌های پس از اسلام، قرون ۶ و ۷ هجری قمری دیده می‌شود.

بنا بر این گزارش، با تجهیز گمرکات به دستگاه‌های ایکس ری و دیگر تجهیزات کنترلی و افزایش دانش و تخصص ماموران گمرک کشفیات قاچاق توسط ماموران گمرک افزایش یافته است.

با افزایش چشمگیر کشفیات قاچاق و اقدامات گمرک ایران، سازمان جهانی گمرک این سازمان را در صدر گمرکات موفق جهان قرار داده و توانسته مقام اول را در کشفیات قاچاق در جهان از آن خود کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها