jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۱۶۱۳۷۰   ۰۵ شهريور ۱۳۹۷  |  ۲۰:۳۱

در حالیکه کاروان کشورمان در نهمین روز از بازیهای آسیایی صاحب هفت مدال از جمله سه طلا شد اما نتوانست رده چهارمی جدول را برای خود حفظ کند و در جدول توزیع مدال یک پله سقوط کرد.

نتایج روز نهم کاروان ایران؛ کسب سه طلا و جایگاه پنجمی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، نهمین روز از هجدهمین دوره بازیهای آسیایی اندونزی امروز دوشنبه پنجم شهریور ماه در حالی پیگیری شد که بهدادسلیمی طلای رقابتها را با خداحافظی اش از این رشته عجین کرد و بر پولاد سرد بوسه زد، کاراته دومین طلای خود را گرفت و در دوومیدانی صاحب یک مدال شگفت انگیز شدیم. تیروکمان با نشان برنز تیم کامپوندش با حواشی این بازیها خداحافظی کرد و پگاه زنگنه سی و پنج ساله نشان برنز بازیها را دریافت کرد. اندونزی میزبان در رده بندی مدالی با کسب ده مدال طلا در یک روز جایگاه چهارمی ایران را گرفت و ایران به رده پنجم این جدول سقوط کرد.

نتایج نمایندگان ایران در نهمین روز بازیهای آسیایی به این ترتیب است:

کاراته دومین طلای جاکارتا را گرفت

در سومین روز از رقابتهای کاراته، بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم با پیروزی مقابل کاراته کاران افغانستان، مغولستان، چین تایپه و عربستان پانزدهمین مدال طلای کاروان ایران را به دست آورد. ذبیح‌الله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم با شکست نمایندگان تاجیکستان و نپال راهی نیمه نهایی شد. او در نیمه نهایی مقابل حریف کویتی شکست خورد و در مسابقه رده بندی با پیروزی مقابل نماینده اردن به مدال برنز رسید. پگاه زنگنه در وزن ۶۸- کیلوگرم در دور اول به قرعه استراحت خورد؛ در دیدار یک چهارم نهایی مقابل نماینده قزاقستان با رای داوران بازنده اعلام شد و با پیروزی مقابل نماینده ازبکستان و ویتنام به مدال برنز رسید.

بوسه سلیمی بر پولاد سرد و طلای بازیها؛ سعید علی حسینی نقره گرفت

در آخرین روز از رقابتهای وزنه برداری بازیهای آسیایی بهداد سلیمی با رکورد ۲۰۸ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ۲۵۳ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۴۶۱ کیلوگرم به مدال طلا رسید. سلیمی وزنه بردار دسته فوق سنگین ایران پس از کسب سومین مدال طلای بازیهای آسیایی با زدن بوسه ای بر پولاد سرد از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. در همین دسته سعید علی حسینی با رکورد ۲۰۸ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ثبت وزنه ۲۴۸ کیلوگرمی در حرکت دوضرب و مجموع ۴۵۶ کیلوگرم به نشان نقره این رقابتها دست یافت.

پایان حواشی تیروکمان با یک برنز

در آخرین روز از رقابتهای تیراندازی با کمان تیم کامپوند میکس کشورمان متشکل از فرشته قربانی و نیما محبوبی بتیم سنگاپور را شکست داد و مدال برنز این دیدارها را از آن خود کرد تا به این ترتیب حواشی عجیب این رشته با این مدال ختم شود.

راهیابی آسمان خراش ها به دور نیمه نهایی

تیم ملی بسکتبال مردان ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل ژاپن با نتیجه ۹۳ بر ۶۷ به پیروزی رسید و جواز حضور در مرحله نیمه نهایی مسابقات را کسب کرد.

رکابزنان باز هم بی مدال ماندند!

در اولین روز از رقابتهای دوچرخه سواری پیست، تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان با ترکیب محمد دانشورخرم، احسان خادمی و علی علی‌عسگری در ماده تیم اسپرینت(سرعت) هفتم شد و از صعود به فینال بازماند.

حذف احمدی و صعود موسوی در بوکس

در ادامه رقابتهای بوکس امید احمدی صفا نماینده ایران در وزن ۴۹ کیلوگرم برابر بوکسور کره شمالی شکست خورد و حذف گردید. شاهین موسوی در وزن ۷۵ کیلوگرم برابر نماینده سوریه به برتری رسید.

تیم تنیس روی میز مردان به جمع چهار تیم راه نیافت

تیم تنیس روی میز مردان ایران در سومین دیدار خود در مرحله گروهی تیم مالدیو را شکست داد. در ادامه مقابل تایلند نیز به برتری رسید و در جمع هشت تیم قرار گرفت. در مرحله یک چهارم مسابقه را به تیم چین تایپه واگذار کرد و از صعود به جمع چهار تیم بازماند.

باخت اسکواش بازان برابر هند

تیم ملی اسکواش بانوان با ترکیب حدیث فرزاد، غزال شرف‌پور و فرشته اقتداری در اولین دیدار بخش تیمی با نتیجه ۳ بر صفر مقابل هند شکست خورد. این تیم فردا با هنگ کنگ و تایلند رقابت خواهد کرد.

یک طلای شگفت انگیز در دوومیدانی

حسین کیهانی در فینال ۳ هزار متر بامانع نه تنها رکورد آسیا را شکست بلکه در غیر منتظره ترین اتفاق هفدهمین مدال طلای کاروان ایران را از آن خود کرد. امیر مرادی هم در مرحله مقدماتی دوی ۸۰۰ متر در گروه خود دوم شد و به فینال این بازیها راه یافت.

پایان کار سوارکاران ایران با رده سی و پنجم تیمی

تیم سوارکاری ایران در بخش تیمی پرش با ترکیب مسعود مکاری‌نژاد، فرهنگ صادقی، آریان روانبخش و داوود پور رضایی توانست با امتیاز ۳۵ در مکان سیزدهم قرار بگیرد. همچنین در مسابقه پرش انفرادی مکاری‌نژاد عنوان ۴۳، داوود پوررضایی۴۴ و فرهنگ صادقی ۴۸ را به دست آوردند. آریان روانبخش نیز به دلیل امتناع اسبش از پرش روی مانع از دور مسابقه حذف شد.

سه پیروزی از آن کانوپولو ایران

رقابتهای کانوپولو برای نخستین بار در حاشیه بازیهای آسیایی در حال برگزاری است و مدال این رقابتها در جمع بندی نهایی مدالی تیم ها تاثیری نخواهد داشت. در اولین روز این رقابتها، تیم کانوپولو مردان با نتیجه ۱۶ بر یک مقابل میزبان مسابقات اندونزی به پیروزی رسید و سپس با نتیجه ۴ بر ۲ تیم سنگاپور را از پیش رو برداشت. تیم کانوپولوی بانوان هم در اولین بازی خود را برابر سنگاپور با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد. در دومین بازی خود نیز با نتیجه ۱۹ بر صفر تیم مالزی را در هم کوبید.

ناکامی سنگنوردان در فینال

احسان اسرار، مهدی علیپور و رضا علیپور در بخش تیمی با شکست تیم تایلند راهی مرحله بعد در بخش سرعت (امدادی) شدند. در این مرحله برابر چین باختند و در نهایت ششم شدند. تیم زنان ایران نیز متشکل از اعظم کرمی، حدیث نظری، کبری لکزایی فر نیز برابر تیم تایلند پیروز شده و به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. در مرحله نیمه نهایی به اندونزی میزبان باختند و در دیدار رده بندی نیز مسابقه را به چین واگذار کردند تا از کسب مدال بازبمانند.

کاروان ایران به رده پنجم سقوط کرد

کاروان ایران امروز صاحب سه گردن آویز طلا، یک نقره و سه برنز شد و جمع مدالهایمان به عدد ۴۷ رسید. در پایان نهمین روز بازیها ایران در مجموع ۱۷ طلا، ۱۵ نقره و ۱۵ برنز دارد. امروز اندونزی میزبان ۱۰ مدال طلا گرفت تا به این ترتیب رده چهارمی جدول را از ایران بگیرد و کاروان مان به رده پنجم سقوط کند. چین، ژاپن و کره جنوبی هم همچنان اول تا سوم هستند. با توجه به افزایش تعداد مدالهای طلا و مجموع نشان های میزبان، بعید به نظر می رسد در رشته های باقیمانده ایران شانسی برای پس گیری رده چهارم جدول داشته باشد. به نظر می رسد که کاروان کشورمان باید طلاهای خود را افزایش دهد تا چین تایپه با داشتن ۱۲ طلا و ۱۲ نقره و ۱۵ برنز در روزهای بعد رده پنجمی را از ایران نگیرد!

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:

طلا:
۱ - حسن یزدانی - کشتی آزاد
۲ - علیرضا کریمی - کشتی آزاد
۳ - پرویز هادی - کشتی آزاد
۴ - سعید رجبی- تکواندو
۵ - میرهاشم حسینی- تکواندو
۶ - محمد علی گرایی - کشتی فرنگی
۷ - حسین نوری- کشتی فرنگی
​۸ - عرفان آهنگریان - ووشو
۹ - محسن محمدسیفی - ووشو
​۱۰- رضا علیپور - سنگ‌نوردی
​۱۱- تیم کبدی بانوان
۱۲- تیم ملی کبدی مردان
​۱۳ - سهراب مرادی - وزنه برداری
​۱۴ - سجاد گنج زاده - کاراته
​۱۵ - بهمن عسگری - کاراته
۱۶ - بهداد سلیمی - وزنه برداری
۱۷- حسین کیهانی - دوومیدانی

نقره:
۱ - مرجان سلحشوری - پومسه تکواندو
۲ - کوروش بختیار - پومسه تکواندو
۳ - زهرا کیانی - ووشو
۴ - الهه منصوریان - ووشو
۵ - شهربانو منصوریان - ووشو
۶ - فرود ظفری - ووشو
۷ - تیم روئینگ چهار نفره زنان
​۸- امیر محمد بخشی - تکواندو
۹- تیم شمشیربازی اسلحه سابر مردان
۱۰- نازنین ملایی- قایقرانی روئینگ
۱۱- تیم دو نفره روئینگ
​۱۲- طراوت خاکسار - کاراته
۱۳ - امیر مهدیزاده - کاراته
۱۴- رزیتا علیپور - کاراته
​۱۵ - سعید علی حسینی - وزنه برداری

برنز:
۱ - رضا اطری - کشتی آزاد
۲ - فرزان عاشور زاده - تکواندو
۳ - علی پاکدامن - شمشیربازی
۴ - محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی
۵ - مهرداد مردانی - کشتی فرنگی
۶ - مه‌لقا جام بزرگ - تیراندازی
۷ - تیم روئینگ دو نفره بانوان - قایقرانی
​۸- ناهید کیانی - تکواندو
​۹ - حمیده عباسعلی - کاراته
۱۰ - تهمینه کربلایی صادقی - پنجاک سیلات
۱۱-سید علی هاشمی - وزنه برداری
۱۲- تیم بسکتبال سه در سه مردان
۱۳ - پگاه زنگنه - کاراته
​۱۴ - تیم میکس کامپوند
۱۵- ذبیح الله پورشیب کاراته

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر