jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۵۹۵۵۹   ۲۵ مرداد ۱۳۹۷  |  ۱۳:۲۰

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جام جم آنلاین ؛

دستگاههای اجرایی، تقنینی ، قضایی در چارچوب مواضع تعیین شده رهبری حرکت کنند

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فرمایشات رهبری مواضع و استراتژی نظام جمهوری اسلامی ایران را تعیین می کند گفت: همه مسئولین و دستگاههای اجرایی، تقنینی، قضایی و قوای سه گانه موظف هستند در این راستا و چارچوب مواضع تعیین شده حرکت کنند.

دستگاههای اجرایی، تقنینی ، قضایی در چارچوب مواضع تعیین شده رهبری حرکت کنند

به گزارش جام جم آنلاین، اسدالله عباسی نماینده رودسر و عضو فراکسیون اصولگرایان، سخنان مقام معظم رهبری در مورد مذاکره نکردن با آمریکا را از منظر کارشناسی دقیق دانست و افزود: آمریکایی ها می خواهند با سیاست و ابزار منسوخ شده چماق و هویج، ترساندن و کشیدن به پای میز مذاکره را آغاز کنند تا از جمهوری اسلامی ایران امتیاز بگیرند و در مقابل هیچ امتیازی ندهند، لذا در این شرایط صلاح نمی دانیم با دشمنی که هر لحظه تمامی تعهدات را زیر پا می گذارد و پایبند به مقرارت بین المللی نیست گفتگو کرده و بصورت انفعالی برخورد کنیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ایران باید مقابل آمریکا مواضع محکمی اتخاذ کند و به سران این کشور بفهماند که قابل اعتماد نیستند. چون نمونه بد عهدی آنان در بحث مذاکرات هسته ای و توافق برجام مشخص شد.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری بارها فرمودند که اصرار به مذاکره شد و ایشان قبول کردند. اما اعلام کردند که اعتمادی به طرف مقابل ندارند و حالا هم اینطور شد.

وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران با اشاره به رفتار کارشکنانه آمریکا در صد سال اخیر و پس از پیروزی انقلاب گفت: اگر به تاریخ مراجعه کنیم می بینیم که آمریکا از هر ابزاری برای ضربه زدن به کشور استفاده کرده تا بتواند ما را تضعیف و به عقب براند. لذا باید بر اساس نگاه آمریکا، ‌مدیریت کشور به درستی انجام شود و از حاشیه سازی پرهیز شده و اجازه ندهیم چند صدایی در کشور ایجاد شود.

نماینده رودسر انسجام و یک صدایی مسئولین را از ضروری ترین نیازهای امروز جامعه عنوان کرد و گفت: باید در مقابل آمریکا منسجم و متحد عمل کنیم و بدانیم که طرف مقابل قابل اعتماد نیست، رفتار مقامات آمریکایی و شیوه های آنان پیش همه رو شده و نیرنگ و ترفند سیاسی آنها دیگر شناسایی شده است.

وی در خصوص سناریوی جنگ طلبی آمریکا گفت: مقام معظم رهبری کاملا اشراف به امور مختلف دارند و با توجه به شرایط دنیا و منطقه احتمال انجام هیچ جنگی وجود ندارد که آمریکایی ها بخواهند از طریق جنگ نیابتی و یا مستقیم، ما را وادار به تسلیم کنند.

عباسی با تاکید بر اینکه زمینه اقدام نظامی علیه ایران منتفی است، افزود: آمریکا می داند که جمهوری اسلامی ایران در بعد نظامی ، اشراف کامل به پایگاههای نظامی و تحرکات دشمن علی الخصوص رژیم صهیونیستی و پایگاههای نظامی رژیم های دست نشانده و تحت حمایت آمریکا دارد، بنابراین طبق فرمایشات رهبری احتمال وقوع جنگ با ایران اصلا وجود ندارد.

وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران در ادامه وحدت درونی وانسجام داخلی را یکی از موضوعات مهم در شرایط اقتصادی کشور دانست و افزود: در مجموع شرایط باید به گونه ای باشد که همگی با هم متحد شویم و مسئله معیشت و اقتصاد ملت و کشور را سر وسامان دهیم و در این بخش عجولانه تصمیم نگیریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر