jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۸۷۶۹   ۲۱ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: خودروسازانی که برنامه برای گذراندن استانداردهای هشتادوپنجگانه داشته باشند به‌منظور کمک به فضای تولیدی کشور در شرایط کنونی و مواجهه با تحریم‌ها برایشان مهلت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، نیره پیروزبخت در نشست خبری در جمع خبرنگاران، افزود: امسال از اول دیماه بازرسیهای سازمان ملی استاندارد در زمینه گذراندن استانداردهای هشتادوپنجگانه از سوی خودروسازان آغاز و برنامههای خودروسازان مطالبه میشود.

به گفته این مقام مسئول، زمانی که این سازمان مطمئن شود خودروساز مربوط به سمت ارتقای کیفیت و استاندارد خودرو حرکت کرده، در صورت لزوم برای استحصال کامل آن استانداردها مهلت داده میشود.

وی اضافه کرد: نگرانی خاصی وجود ندارد و با روندی که در پیش گرفته شده، بسیاری از خودروسازان قادر به تطبیق دادن خود با استانداردهای یاد شده هستند.

پیروزبخت تاکید کرد: این سازمان هیچگونه تعدیلی در برنامههای اعلام شده خود در خصوص استانداردهای هشتادوپنجگانه خودرو ندارد، اما در صورت محرز شدن برنامه خودروسازان، تحصیل این استانداردها را با تأخیر پذیرا خواهد شد. وی یادآوری کرد: همه قطعات خودرویی نیز تحت پوشش استاندارد اجباری قرار دارد و در جلسه شورای سیاستگذاری وزارت صنعت در دو سال گذشته مصوب شد که خودروسازان مسئولیت استاندارد بودن قطعات را برعهده دارند؛ اعم از آنچه در خطوط تولید استفاده یا خدمات پس از فروش مورد عمل قرار گیرد. رئیس سازمان ملی استاندارد تاکید کرد: چنانچه استاندارد بودن قطعات خودروسازان مورد چالش قرار گیرد، خودروساز باید پاسخگو باشد، زیرا تستهای استاندارد همگی از سوی خودروسازان انجام میشود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر