jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۵۷۰۶۰ ۱۱ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا با اشاره به این‌که عملیات نوسازی ناوگان تاکسیرانی با همکاری نکردن خودروسازان در سال ۹۷ متوقف شد، گفت: حدود ۷۰ هزار تاکسی فرسوده در کشور وجود دارد.

به گزارش ایرنا، وحید حسینی افزود: از 70 هزار تاکسی فرسوده ۱۷ هزار تاکسی فرسوده در تهران است که با توجه به اهمیت کاهش آلودگی هوا، دولت برای اجرای نوسازی ناوگان تاکسیرانی باید کمک کند.

دبیر کار گروه ملی کاهش آلودگی هوا تاکید کرد: طبق قانون هوای پاک خودرویی که بیشتر از ده دقیقه بهصورت درجا روشن باشد باید جریمه شود و خوب است پلیس آن را اجرا کند. وی تصریح کرد: البته در میان کامیونداران دیزلی، رسمی در دنیا رایج است که خودروهای خود را خاموش نمیکنند؛ زیرا بر این باورند دیگر روشن نمیشود که این رسم در ایران نیز وجود دارد.

حسینی با بیان اینکه برای این موضوع سه راهکار آموزش، اطلاعرسانی و فناوری ارائه شده است، بیان کرد: براساس فناوری جدید این خودروها بعد از ده دقیقه درجا کردن خودبهخود خاموش میشوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر