jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۵۶۲۰۷ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

قدیمی‌ترین رویداد هنرهای تجسمی ایران از جمعه آغاز می‌شود

حضور پر‌رنگ شهرستانی‌ها در «صد اثر، صد هنرمند»

آنها که پیگیر رویدادهای هنرهای تجسمی هستند، می‌دانند که برگزاری مداوم و بی‌وقفه این رویدادها با توجه به شرایط موجود، کاری است کارستان. آن هم اگر رویداد مورد نظر در ارتباط با اقتصاد هنر باشد و قرار باشد به وضع موجود کمکی هم بکند.

با این مقدمه، خبردار شوید که جمعه این هفته دوازدهم مردادماه قرار است قدیمیترین رویداد تجسمی ایران 26ساله شود.

آنطور که ایرانآرت گزارش داده، عصر جمعه ۱۲ مرداد بیست و ششمین «صد اثر، صد هنرمند» گالری گلستان آغاز به کار میکند که با ارائه آثاری زیبا از ۱۸۲هنرمند از چهار نسل معاصر هنر ایران همراه است.

لیلی گلستان، که طراح و برگزارکننده این نمایشگاه خاص است و از سال ۱۳۷۱ آن را بهطور مستمر در همه مردادماهها در گالری گلستان تدارک دیده و در سالهای اخیر به خاطر کثرت تقاضای هنرمندان مجبور شده از کف تا سقف گالری را از آثار هنری فرش کند در سخنان کوتاهی درباره «صد اثر، صد هنرمند» تازه گفته: «مانند چند سال اخیر در کنار نامهای پرطرفدار بازار هنر، هنرمندان شهرستانی حضور بسیار پررنگی دارند و در این میان اصفهانیها گوی سبقت را از دیگران ربودهاند.»

گلستان که با ایرانآرت حرف میزده، افزوده: «با وسواس همیشگی از میان انبوه سیدیهای رسیده آثار ۱۸۲هنرمند را برای حضور در این دوره انتخاب کردهام که با توجه به قیمتهای بسیار مناسب و کیفیت قابل ملاحظه یقین دارم مورد توجه دیدارکنندگان قرار خواهد گرفت. در عین حال ارائه حدود 30 مجسمه از ویژگیهای این دوره است که برای خریداران اینگونه هنری حتما جالب توجه خواهد بود.»

بنا به گفته مدیر گالری گلستان از استادان بنام هنر ایران در کنار نامهای جوان آثار چشمگیری در این نمایشگاه به تماشا و فروش درمیآید؛ از جمله آثاری از بهمن محصص. فریده لاشایی، رضا مافی، محمدعلی ترقیجاه، سیراک ملکونیان، هوشنگ پزشک نیا، محمد احصایی، ایرج زند، ابراهیم حقیقی، میشا شهبازیان، صادق تبریزی، امید خاکباز، بهمن نیکو، علی گلستانه، شهریار احمدی و ... .

اگر میخواهید بدانید در بیستوششمین رویداد «صد اثر، صد هنرمند» چه خبر است از دوازدهم مرداد تا سیام وقت دارید خودتان را به گالری گلستان در دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 برسانید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر