jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۵۳۰۵۴ ۲۳ تير ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

خشکسالی و بی‌آبی که تاکنون چهره زشت و زمختش را به مزارع و باغات و مراتع کشورمان نشان داده و اخیرا هم تشنه کامی را به مردم برخی مناطق کشورمان چشانده است، آرام آرام می‌خزد و آنچه بر سرراهش هست و نیست را می‌خشکاند و می‌سوزاند و نابود می‌کند، گویی قصد نابودی حیات در این سرزمین را کرده است.

آخرین مورد از دست‌اندازی‌اش آثار تاریخی و باستانی است؛ همان‌ها که سال‌ها و قرن‌ها در این سرزمین پا برجا بودند و باد و باران و توفان و خشکی حریف‌شان نشد. حالا اما زیر بار سنگین خشکسالی درحال کمر خم کردن‌هستند. نمونه‌اش چهل ستون، نقش جهان و مسجد جامع عتیق که مسئولان شهر اصفهان گفته‌اند در معرض خطر و ویرانی‌اند. قدرت‌ا... نوروزی، شهردار اصفهان، خشکسالی و فرونشست را عامل تخریب این آثار در آینده نزدیک عنوان کرده و به ایسنا گفته همه پل‌های اصفهان بشدت تشنه‌اند و این شهر که دستاورد تاریخ ایران است به خاطر خشکسالی در معرض خطر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر