رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی

یک کشته و دو مصدوم در تصادف محور نهبندان- بیرجند

فرمانده پلیس راه کشور گفت: بسیاری از خودروهایی که در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند چه خودروهای داخلی چه وارداتی ایمن نیستند.
کد خبر: ۱۱۵۱۸۲۱
بسیاری از خودروهای‌ داخلی و وارداتی ایمن نیستند

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، سردار محمدحسین حمیدی ظهر امروز در کمیسیون اجرایی مدیریت حمل و نقل خراسان جنوبی اظهار داشت: نوروز امسال با وجود رشد 15 درصدی سفرها، میزان تلفات بر اثر سوانح رانندگی 16 هزار و 100 نفر بود و با اقدامات موثری که در حوزه ترافیکی صورت گرفت سه سال بوده که میانگین تصادفات در سطح کشور ثابت باقیمانده است.

وی با بیان اینکه در بخش حوزه ایمنی، حوزه راه و عامل انسانی رشد خوبی در کاهش تصادفات داشته و با اقدامات فرهنگی توانسته‌ایم در این راستا گام برداریم، افزود: برای کاهش چشمگیر در تصادفات باید در حوزه قوانین، حوزه‌های نظارتی و بیمه اقدامات جدی صورت گیرد.

فرمانده پلیس راه کشور گفت: در راه‌های روستایی توقع بر ایمنی و زیر بار ترافیک رفتن وجود دارد و تاکنون راه‌های روستایی گسترش خوبی پیدا می‌کند.

حمیدی با بیان اینکه توجه به راه‌های روستایی اهمیت زیادی دارد افزود: اقدامات سنتی در کاهش حوادث ترافیکی پاسخگو نبوده چون اصل زیرساخت‌ها هستند و زیرساخت‌های ما تکه پاره هستند.

وی بیان کرد: نرم کشوری در واژگونی 38 درصد و در خراسان جنوبی 58 درصد است و عقب افتادگی در زیرساخت‌ها و مشکلاتی که در گذشته وجود داشته و هنوز رفع نشده سبب افزایش تصادفات در استان بوده است.

حمیدی با بیان اینکه خودروسازان، ایمنی لازم را رعایت نمی‌کنند، گفت:‌ در زمینه کاهش تصادفات اقدامات سنتی در کاهش تصادفات پاسخگو نیست.

فرمانده پلیس راه کشور افزود: بسیاری از خودروهایی که در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند چه خودروهای داخلی چه وارداتی ایمن نیستند و امداد و نجات در تصادفات بسیار مهم است و اگر به هنگام تصادف گروه‌های امداد و نجات حضور یابند تلفات کاهش می‌یابد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها