jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۱۳۸۳   ۱۳ تير ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مصرف سبزیجاتی که با آب‌های آلوده و فاضلاب آبیاری می‌شوند، می‌تواند به بروز بیماری‌های خطرناکی همچون اسهال و استفراغ و تب روده منجر شود که تهدید جدی برای سلامت افراد تلقی می‌شود.

دکتر ایرج خسرونیا، رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: در فاضلاب و آبهای آلوده، میکروبهای مقاوم به درمان وجود دارد که باعث بیماریزایی میشود. همچنین وجود تخم انگل در این قبیل محصولات کشاورزی، میتواند خطراتی برای سلامت افراد مصرفکننده این محصولات به همراه داشته باشد.

وی افزود: گذاشتن سبزیجات و صیفی جات نشسته در یخچال، منجر به انتقال بیماری میشود. بعلاوه مصرف مداوم سبزیجات و صیفی جات آلوده، باعث میشود بدن به آنتیبیوتیکها مقاوم شده و در نتیجه، بیماری مزمن شود./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر