jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۴۹۵۲۳   ۰۵ تير ۱۳۹۷  |  ۰۰:۳۰

بنا بر اعلام سازمان پزشکی قانونی در سال 96 تعداد 3012 نفر در کشور جان خود را از دست داده اند.

آخرین آمار تلفات سوء مصرف مواد مخدر / بیشترین جانباختگان در کدام استان است؟

به گزارش جام‌جم آنلاین، بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان پزشکی‌ قانونی کشور، میزان تلفات سوء مصرف مواد مخدر در سال 1396 نسبت به سال 1395 به میزان 5.6درصد کاهش داشته است.

بر طبق آمار، در سال گذشته تعداد 3هزار و 12 نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر در کشور جان خود را از دست دادند که از این تعداد 2هزار و 659 نفر مرد و تعداد 353 نفر نیز زن بودند.

بیشترین تلفات را به ترتیب استان‌های تهران ( 660 نفر)، فارس (311 نفر) و خراسان رضوی (244 نفر) داشته است همچنین کمترین تلفات نیز به ترتیب در استان‌های خراسان جنوبی ( 16نفر)، ایلام (22نفر) و کهکیلویه (24 نفر) بوده است.

آمار تلفات بر اساس مواد مخدر و مواد محرک در سال 1396 که با تعداد 3هزار و 12 از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام شده است، تعداد جان‌باختگان بر اثر مواد محرک صنعتی 372نفر و جان باختگان بر اثر مواد مخدر غیر محرک 2هزار و 640 نفر بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر