jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۹۴۸۹   ۰۳ تير ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

یک حراجی در نیویورک نخستین نسخه از کتاب «پرندگان آمریکا» از جان جیمز اودوبان را به مبلغ 9.65 میلیون دلار به فروش رساند.

به گزارش تابناک، کتاب «پرندگان آمریکا» یکی از پر فروشترین کتابهای جهان است؛ این کتاب در برگیرنده اطلاعات نادری است که برای نخستینبار در سال 1827 میلادی منتشر شد. بیش از 400 نقاشی توضیحی رسم شده و رنگآمیزی شده با دست در حجم و اندازه طبیعی از 1037 گونه پرنده از مناطق مختلف آمریکا در این کتاب وجود دارد. نسخه دیگری از مجموعه سیزدهتایی این کتاب هم در سال 2010 میلادی به قیمت 10.27 میلیون دلار به فروش رسید. با وجود اینکه حراجی از کشف هویت مشتری کتاب امتناع کرد اما گفته میشود یک تاجر آمریکایی دوستدار طبیعت آن را خریده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر