jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۱۴۹۰۴۶ ۰۵ تير ۱۳۹۷  |  ۱۱:۰۳

سقوط از عرش به فرش را بسیاری از ستاره ها تجربه کرده اند. این سقوط گاه در اثر مصدومیت بوده و گاه در اثر بی انگیزگی و گاه نیز در اثر اعتیاد...

سه پرده غم انگیز از سه ستاره ای که در دام اعتیاد افتادند

به گزارش جام جم آنلاین ، اعتیاد بارها در ورزش رویت شده است. روایت های متعددی از این بلای خانمان سوز در ورزش شنیده ایم. گاه این روایت ها به یک بازگشت فوق العاده و ترک همیشگی اعتیاد منجر شده است و گاه هرگز بازگشتی در کار نبوده و چیزی جز سیاهی برای آن ورزشکار سابقا ستاره بر جای نگذاشته است. همان طور در که در ورزش جهان موارد متعددی در زمینه اعتیاد ورزشکاران ثبت شده است در ایران نیز متاسفانه اتفاقاتی مشابه برای ورزشکاران دیده ایم و شنیده ایم. از میان همه روایت سه مورد را مرور می کنیم.

حاشیه، جنجال ، اعتیاد و دیگر هیچ

این جمله که «اگر فلان بازیکن قدر خودش را بیشتر می دانست به یکی از بهترین بازیکنان جهان تبدیل می شد» را بارها در فوتبال ایران شنیده ایم. آقای (.... ) نیز یکی از همین ستاره ها بود که بارها آن جمله درباره اش شنیده شد. او واقعا ستاره بی نظیری بود. تکنیکی و گلزن. اما به مسیری افتاد که چیزی جز حاشیه و جنجال چیزی نبود. به سایر اتفاقات تلخ زندگی این ستاره سال های دور فوتبال ایران کاری نداریم، اینجا فقط به اعتیادش اشاره می کنیم. این ستاره در همان سال هایی که هنوز بازیکن بود شروع به مصرف مواد مخدر کرد.

روایت ها درباره او بسیار زیاد است اما چیزی که اکنون واضح به نظر می رسد این است که تمامی ثروت حاصل از فوتبال خود را به پای اعتیاد گذاشت. می گویند آنقدر در این منجلاب فرو رفت که از خانه ای خوب در یکی از مناطق خوب تهرانی به خانه ای اجاره ای در یکی از مناطق پایین شهر رسید. اکنون اما وضعیت این ستاره سال های دور بهتر است. پس از پشت سر گذاشتن حاشیه های چند سال اخیر اکنون زندگی آرام تری دارد.

هوش و حواسی که دود شد

آقای (...) نیز یکی حضوری به یادماندنی وتحسین برانگیز از خود در فوتبال ایران به جای گذاشت. اما متاسفانه این بازیکن نیز ظرفیت لازم را نداشت و از همان دورانی که هنوز بازیکن بود مصرف مواد مخدر را شروع کرد ، چیزی که هنوز پایان نیافته است. او با توجه به سابقه درخشان خود در فوتبال می توانست به یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران تبدیل شود اما هرگز این اتفاق برای اونیفتاد. با اینکه بارها قول داد ترک اعتیاد کند اما این اتفاق به طور کامل نیفتاد. چند سال پیش آنقدر اوضاع او در زمینه مصرف بد شده بود که یکی از خبرنگاران می گفت که برای مصاحبه با او تماس گرفته اما او پشت گوشی فقط با صدای بلند سرمستانه می خندید و کلماتی نامفهوم به زبان می آورد. زندگی شخصی این فوتبالیست سابق نیز دستخوش شدیدترین تغییرات شد به گونه ای که همسرش برای همیشه او را ترک کرد و فرزند مشترکشان را هم برای همیشه از او گرفت.

گناه های نابخشودنی

آقای (...) از لحاظ اخلاقی گذشته جالبی ندارد. او مواردی منفی در پرونده خود ثبت کرده، از بیرون کردن مادر خودش از خانه تا نپذیرفتن فرزندش و خودداری از گرفتن شناسنامه برای او! اما اعتیاد او هم یک طرف دیگر قضیه است. آقای ستاره سال های دور نیز زمانی مصرف مواد مخدر را شروع کرد که بازیکن بود. شاید اگر سخت گیری های کنونی وجود داشت او با محرومیت های بسیار طولانی و سنگین روبرو می شد.

او هرگز موفق نشد به مربی گری در سطح بالایی برسد و حاشیه های مصرف مواد مخدر هنوز هم دامن گیر اوست .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر