jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۴۸۴۸   ۱۲ آبان ۱۳۸۵  |  ۲۳:۱۰

در روزهایی که بحث مدارس فرسوده کشور ، با توجه به فعالیت مدارس در سال تحصیلی بدون پیش آمدن حادثه ای خاص به فراموشی سپرده می شود ، محمود فرشیدی ، وزیر آموزش و پرورش روز پنجشنبه در مراسم افتتاح یک مدرسه مجهز به بسیاری از امکانات آموزشی ، ورزشی و فرهنگی بار دیگر بحث مدارس فرسوده را برای همه یادآور شد.


به گزارش خبرنگار ما ، او گفت : بعضی از دانش آموزان در مناطقی از کشور زیر سقف کلاسهایی درس می خوانند که هر لحظه امکان فروریختن آن وجود دارد. این جمله بار دیگر خطر مدارس فرسوده را برای تمامی کسانی که دغدغه تحصیل در مدارس را دارند ، نمایان کرد اما با توجه به این که شرایط و امکانات و قرائن موجود نشان می دهد در حال حاضر برای دور کردن دانش آموزان و معلمان از زیر سقف این مدارس نمی توان گام موثری برداشت و بنا بر گفته محمود فرشیدی ، فرصت لازم برای برداشتن «سایه سنگین» مدارس فرسوده و خطرآفرین 4 سال در نظر گرفته شده ، آنچه در این 4 سال می توان انجام داد ، چیست؛ وزیر آموزش و پرورش معتقد است : دولت و مجلس توجه کافی به این مساله دارند. در کنار توجه دولت و مجلس به این موضوع که تصویب لایحه میلیاردی بازسازی و نوسازی مدارس فرسوده یکی از آنهاست ، توجه آنها معطوف به فعالیت خیرین مدرسه ساز است . فرشیدی با اعلام این که بزودی نخستین مدارس نوسازی شده را تحویل خواهیم داد ، گفت : فعالیت چشمگیر خیرین مدرسه ساز و توجه جدی آنها به این موضوع ، می تواند در کنار بالا بردن ضریب نوسازی و بازسازی مدارس ، توجه بیشتر دولت و مجلس به این مساله را افزایش دهد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر