jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۴۷۶۱۱   ۲۳ خرداد ۱۳۹۷  |  ۱۱:۴۳

رئیس کمیسیون ویژه نظارت بر سیاست های کلی اصل 44 و حمایت از تولید ملی گفت: لوایحی مانند الحاق ایران به کنوانسیون تامین مالی تروریسم از سلسله اقداماتی است که دنیای سلطه برای تحت نظارت قرار دادن کشورها طراحی کرده است .

نظر قطعی پیرامون FATF وابسته به اعمال نظر اروپایی ها در مورد برجام است

به گزارش جام جم آنلاین حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل است گفت: در بحثی مثل برجام شاهد بودیم که جوانب بسیاری از موارد دیده نشد و برهمین مبنا مشکلات عدیده ای برای کشور پدید آمد لذا با توجه به تجربه بدست آمده از توافق برجام به نظر می رسد در زمینه پیوستن به fatf توجه ویژه ای باید صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه نمی شود که با برجام در مورد ایران اعمال محدودیت صورت گیرد و تحریم های یک جانبه اعمال شود و در کنار آن نیز از طریق کنوانسیون ها بر کشور فشار مضاعف وارد گردد تاکید کرد: شاهدیم که امریکا از توافق برجام خارج و فشار تحریم ها بر کشور وارد می شود ،لذا باید منتظر بمانیم و ببینیم اروپایی ها در این شرایط چه تصمیمی را خواهند گرفت و نمی توانیم بر اساس با یک وعده؛ محدودیت های آنها را بپذیریم.

فولادگر با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی مصوب کرده تا لایحه الحاق ایران به کنوانسیون تامین مالی تروریسم دوماه مسکوت بماند گفت: با این مصوبه اجازه می دهیم از فشار زمانی خارج شویم و ببینیم طرف اروپایی آیا حاضر است فارغ از اعمال نظرهای آمریکا روی توافقات خود پافشاری کند یا خیر. اگر در برجام اروپایی ها همکاری نکنند و محدودیت ها باقی بماند ایران نیز این کنوانسیون را نخواهد پذیرفت چون نمی توان سطحی و با احساس عمل کرد و باید با چشم باز در این زمینه تصمیم گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر