jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۴۶۳۷۰   ۱۷ خرداد ۱۳۹۷  |  ۲۱:۰۰

اولین مجموعه از جنگنده‌های پیشرفته‌ اف-35بی بعد از سه هزار مایل پرواز از آمریکا وارد خاک انگلیس شده و از ماه دسامبر عملیاتی می‌شود.

پیوستن اولین مجموعه از اف 35 به ارتش انگلیس +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، چهار فروند جنگنده «اف-۳۵ - بی» متعلق به شرکت آمریکایی «لاکهید مارتین» به ناوگان نیروهای هوایی و دریایی انگلیس ملحق شد.

به نوشته سایت شبکه خبری بی.بی.سی، این جنگنده‌ها که هریک ۹۲ میلیون پوند قیمت دارد، از پایگاه دریایی در جنوب کارولینا، ۳ هزار مایل به سوی پایگاه هوایی مارهام در نورفولکِ بریتانیا پرواز کرده‌اند.

انتظار می‌رود این جنگنده‌ها از اواخر ماه دسامبر سال جاری میلادی عملیاتی شده و ارتش انگلیس مجموعا قصد خرید ۱۳۸ فروند هواپیما از شرکت هوایی لاکهید مارتین دارد.

قرار بود ۵ جت اف ۳۵ بی از کارولینای جنوبی به سوی انگلیس پرواز کنند اما یکی از جنگنده‌ها مجبور به سوختگیری در مسیر شد و فعلا از پرواز جا مانده است.

ورود این جنگنده‌ها به ارتش انگلیس حائز اهمیت است و توسط نیروهای هوایی و دریایی این کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین قرار است ۵ فروند جنگنده «اف-۳۵اس» در ماه جولای به نیروی هوایی انگلیس ملحق شود.

«گاوین ویلیامسون» وزیر دفاع انگلیس ورود این جنگنده‌ها را عاملی برای تغییر نامید و گفت این جنگنده‌ها برای محافظت از انگلیس و متحدانش از تهدیدات در سراسر جهان استفاده می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها