jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۴۴۹۸۴   ۰۸ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۸:۲۶

اعضای باندی که با گروگان گرفتن افراد پولدار خودروهای گران‌قیمت آنها را سرقت می‌کردند در دام پلیس گرفتار شدند.

آدم‌ ربایی سریالی برای سرقت خودروهای مدل بالا

به گزارش جام‌جم، اوایل اردیبهشت امسال مرد میانسالی با حضوردرشعبه هشتم بازپرسی دادسرای جنایی تهران از سه مرد و مباشر خود به اتهام آدم‌ربایی شکایت کرد. پس از این شکایت با دستور بازپرس رضوانی، ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تحقیقات را آغاز کردند.

مرد ربوده شده به افسر تحقیق گفت: من یک شرکت و کارگاه ساختمانی دارم که دو مرد با من اختلاف حساب داشتند. آنها همراه مباشرم و مرد غریبه‌ای به دفترم در سعادت‌آباد آمدند و با سلاح و چاقو من و مباشرم را تهدید کردند. دست و پای مرا با طناب و چسب بستندو با خودروی کاپرایم به سوله‌ای در ایوان کی شهر سمنان برده و محبوس کردند.

وی افزود:مباشرم آزاد شد اما مرا یک شبانه روز گروگان گرفتند. بعدچندچک و برگه سفید امضا و قولنامه فروش خودرویم را از من گرفتند و مرا به تهران بازگردانده و رهایم کردند. گمان می‌کنم مباشرم با آنها همدست باشد. در این مرحله مرد مباشر مورد تحقیق قرار گرفت و گفت: متهمان یک روز قبل از ربودن مدیر شرکت، مرا ربوده و تهدید کردند با آنها همکاری کنم. من هم از ترس جانم مجبور به همکاری شدم.

در ادامه با رضایت شاکی مباشرش آزاد شد. همچنین دستور توقیف خودروی سرقتی و مسدود شدن چک‌های سفیدامضای شاکی صادر شد. هفته گذشته یکی از آدم‌رباهای فراری بازداشت شد و به افسر تحقیق گفت: من و شاکی با هم معامله کرده بودیم و او باید یک میلیارد تومان به من می‌دادکه منکر طلبش شد.من به‌طور اتفاقی با مردی آشنا شدم که از شاکی طلب داشت. به پیشنهاد او شاکی را ربودیم. مباشر او از ترس جانش با ما همکاری کرد. علاوه برشاکی دو نفر دیگر را هم به شیوه مشابه ربودیم .

این در حالی بودکه دومین عضو باند هم بازداشت شد. در ادامه ماموران دو روز پیش برای دستگیری سومین متهم اقدام کردندکه متوجه شدنداو همراه دو عضو دیگر باند در حال ربودن فردی برای اخاذی و سرقت خودروی کادنزای او هستندکه آنها را دستگیر کردند.

در مرحله بعدی ماموران در بازرسی از خانه اعضای این باند سه دستگاه خودروی دیگر کشف کردند. این در حالی بود که دیروز مردی به شبه هشتم دادسرای جنایی تهران آمد و از یکی از آدم‌رباها به اتهام کلاهبرداری 185 میلیون تومانی شکایت کردو گفت: متهم با معرفی خود به جای برادرزاده یک تاجر فرش برای سرمایه‌گذاری فریبم داد و علاوه بر من از افراد دیگری هم کلاهبرداری کرده است.

تحقیقات از اعضای این باند برای کشف جرایم دیگرشان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر