jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۴۴۳۵   ۰۶ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

علی خسروی، پیشکسوت و کارشناس داوری فوتبال کشورمان در مورد حضور علیرضا فغانی به‌عنوان داور وسط در جام جهانی 2018 روسیه به ما گفت: «فغانی تمام استانداردهای یک داور را داراست و عملکرد و آمارش از سطح داوری در آسیا هم بالاتر رفته است.

او توانسته بهترین بازیهای دنیا از جمله فینال المپیک و فینال جام باشگاههای جهان را سوت بزند. اتفاقی که به آسانی برای سایر داوران دنیا رخ نمیدهد.» او اضافه کرد: «سابقا این طور بود که داوریها با لابی پشت پرده انتخاب میشدند اما حالا چند سالی است که فیفا نیز خطمشی بهتری داشته و از میان داوران بااستعداد، استفاده بیشتری میکند. داوران پراشتباه نیز بهطور کلی حذف میشوند از جمله داوران انگلیسی که در لیگ مهمی مثل لیگ برتر جزیره سوت میزنند اما از بس اشتباهاتشان زیاد است که فیفا تصمیم به حذفشان گرفت. با این حال فغانی در لیست نهایی باقی مانده و او به همراه منصوری و سخندان میتوانند حداقل 3 تا 5 بازی را در جام جهانی سوت بزنند. با توجه به آنچه گفتم، باید ادعا کرد فغانی و همکارانش افتخار فوتبال ایران در جام جهانی هستند.» خسروی در نهایت گفت: «شاید داوری همراه با ویدئوچک بازیهای جام جهانی را با کندی در بازبینی صحنههای مهم مواجه کند و خیلیها به این موضوع اعتراض داشته باشند اما به هر حال اشتباهات داوری و ناعدالتیهای گذشته را از فوتبال دور میکند و در روسیه، میتوانیم یک جام جهانی عادلانه تر را ببینیم.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر