jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۰۹۱۶ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مجید جلالی این روزها شهر به شهر مسافرت می‌کند تا شاید استعدادهای درخشان کشورمان در زمینه فوتبال را پیدا کرده و به فهرست تیم پیکان اضافه کند. او به ما گفت: «باشگاه ما با آن باشگاه‌هایی که میلیاردها تومان بودجه بی‌حساب و کتاب دارند، فرق می‌کند. ما باید به فکر ساختن تیمی جوان باشیم که در آینده برای فوتبال ایران مفید باشد. عملکرد باشگاهی مثل پیکان با باشگاه‌های دیگر کشور به این خاطر تفاوت دارد.»

او اضافه کرد: «کارنامهام مشخص است چه بازیکنانی را با خون و دل ساختم و براحتی به باشگاههای دیگر هدیه شد. من دوست ندارم خلاف این کار را انجام بدهم و به دنبال استفاده از دسترنج باقی مربیان باشم. میدانم این کار راحتتری است که بروم و ستاره تیمهای دیگر را جذب پیکان کنم ولی من یک معلم هستم و ترجیح میدهم خودم به دنبال ساخت یک بازیکن ستاره باشم.» از آقامجید پرسیدیم طی دو فصل اخیر روی نیمکت پیکان، ستارههایی مثل سیامک نعمتی، گادوین منشا، پیام نیازمند، امیر روستایی، آرمان قاسمی، فراز امامعلی، ماهان رحمانی، امیرحسین کریمی، پوریا آریاکیا و... را به فوتبال ایران معرفی کردید، آیا برای فصل بعد هم سوپرایزی برای لیگ برتر دارید یا نه، که این طور پاسخ داد: «بله. من در ذهنم به یک تاکتیک جدید و یک شرایط تازه فکر میکنم. اعتقادم همیشه این بوده که بودجه کلانی که در فوتبال ایران وجود دارد، به جای آن که در یک جا جمع شود، میتواند برای ساختن آینده هزینه شود. ما در لیگ برترمان پنج یا شش باشگاه متمول داریم و باقی تیمها باید به دنبال درآمدزایی باشند که این موضوع، وضعیت را بدتر میکند. تیمهای ایرانی جایی برای پیشرفت ندارند در صورتی که در تمام کشورهای دنیا، به جای پرداختن به ستاره ها، به دنبال ساختن تیمهای دوم و سوم با کشف ستارهها هستند. ایران پر از استعداد است و باید به دنبالشان برویم.» او در نهایت گفت: «من در تمام دوران مربیگری به دنبال جایی آرام برای کار کردن بودم و فکر میکنم باشگاه پیکان این شرایط را دارد. میخواهم به فوتبال کشورم کمک کنم و کارنامه مشخصی هم دارم. تا به حال این طور بوده و امیدوارم در سال آینده بتوانم بازیکنان جوان و مستعد بیشتری را معرفی کنم. حالا هم از تهران دور هستم و لیگهای استانی را رصد میکنم تا بازیکنان مورد نظرم را که جای پیشرفت دارند گزینش کنم.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر