jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۳۹۳۹۰   ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۷:۰۰

عضو هیات رییسه مجلس، مسئولان حوزه آموزشی کشور را به دوری از هر گونه سیاسی کاری و نگاه جناحی دعوت کرد و از دولت خواست طرح طبقه بندی معلمان را اجرایی کرده و با رسیدگی به شرایط حق التدریسی ها هرچه زودتر تکلیف آنها را مشخص کند.

پدیده حق التدریسی باید به پایان برسد / طرح تحول بنیادین نظام آموزشی جدی گرفته شود

اسدالله عباسی در گفت وگو با جام جم آنلاین ضمن گرامیداشت هفته معلم، استاد شهید مرتضی مطهری را فیلسوفی وارسته و شخصیتی نمونه در حوزه دانشگاه و آموزش و پرورش کشور خواند و گفت: کتاب هایی که ایشان در خصوص تعلیم و تربیت به رشته تحریر در آورده می تواند منبعی بارز و برجسته برای نسل جوان امروزی بشمار آید.

وی درباره رسیدگی به موضوعات صنفی معلمان شریف کشورمان افزود: ما نمایندگان از وزیر محترم آموزش و پرورش و دولت انتظار داریم نسبت به مطالبات فرهنگیان مساعدت لازم را صورت دهند و طرح رتبه بندی معلمان را به اجرا در آورند.

عباسی با بیان اینکه دولت باید در خصوص تحصیلات تکمیلی و آموزش های ضمن خدمت معلمان همکاری لازم را انجام دهد، تصریح کرد: دانشگاه های تربیت معلم – فرهنگیان و شهید رجایی برای تربیت معلم باید بیش از پیش فعال باشند. از طرفی از دولت می خواهیم موضوع حق التدریسی ها را هر چه زودتر تعیین تکلیف کند تا در آینده ما با پدیده ای بنام حق التدریسی مواجه نباشیم.

وی خاطر نشان کرد: طبیعتا توجه ویژه به قشر فرهنگی و رسیدگی به نیازها و مطالبات آنها در ایجاد انگیزه و بالا رفتن روحیه این عزیزان در سر کلاس درس اثرگذاری مطلوبی دارد، شایسته است امورات صنفی معلمان که وظیفه سنگین آموزش و پرورش فرزندان ما را به دوش می کشند هموراه مورد پیگیری و گشایش مسئولان قرار گیرد.

عباسی در پایان تاکید کرد: توجه به درخواست های جامعه فرهنگیان یک عظم جدی را می طلبد و نباید در حد شعار باقی بماند و توصیه ما این است که وزارت آموزش و پرورش عاری از هرگونه نگاه و سلیقه سیاسی و در مسیر فرهنگ و شایسته سالاری حرکت کند، همچنین مدیران این دستگاه باید نسبت به اجرای طرح تحول بنیادین نظام آموزشی کشور اهتمام خاصی داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر