jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۸۲۳۶ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون مرکز فناوری اطلاعات وزارت ارشاد از کوچ 25 درصدی کاربران ایرانی از تلگرام به پیام‌رسان‌های داخلی خبر داد.

محمدصادق افراسیابی در گفتوگو با ایرنا افزود: امروز مسئولان نظام با توجه به برخی مسائل از جمله ضرر و زیانهای فراوان تلگرام، به این نتیجه رسیدهاند تا هرچه سریعتر روند انتقال و کوچ از پیامرسان خارجی به داخلی و بومی مهیا شود.

این مدرس دانشگاه، شکستن انحصار پیامرسانهای خارجی بویژه تلگرام را برای کشور مهم دانست و گفت: بیشتر اجزای مرتبط با نظام به نوعی درگیر ارائه راهکارهای مختلف برای این نقل و انتقال هستند تا کار و روند کوچ به نحو احسن انجام شود و صاحبان کسبوکارهای دیجیتال دچار ضرر و زیان نشوند و در این مسیر برخی دانشگاههای مهم کشور مانند صنعتی شریف هم راهکارهایی ارائه کردهاند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر