jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۷۳۸۰ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد روسیه به اسرائیل هشدار داده است از هرگونه حمله به سامانه پدافندی موشکی اس ـ 300 در خاک سوریه اجتناب کند؛ چرا که در غیر‌این‌صورت، پشیمان خواهد شد.

شبکه تلویزیونی روسی لایف نیز اعلام کرد: وزارت دفاع روسیه می‌تواند از تسلیحات اس ـ 300 پایگاه هوایی حمیمم روسیه در سوریه، این تسلیحات را به سوریه تحویل دهد. این رسانه خاطرنشان کرد: وزارت دفاع روسیه ممکن است در طول یک ماه این تسلیحات را به سوریه تحویل دهد. روسیه قرار بود در سال 2010 میلادی به سوریه موشک‌های اس ـ 300 بفروشد و قرارداد این معامله نیز امضا شد، اما با رایزنی‌های مقامات رژیم صهیونیستی، سرانجام روس‌ها از فروش اس ـ 300 به سوریه صرف‌نظر کرده و وجه سوری‌ها را به آنها پس دادند. به نظر می‌رسد حمله موشکی اخیر آمریکا، فرانسه و انگلیس با وجود هشدارهای مکرر روسیه باعث شده است روس‌ها در خصوص تحویل سامانه دفاعی اس ـ 300 به سوریه تجدید نظر کنند.

در همین رابطه یک‌بار دیگر روز گذشته رژیم صهیونیستی از روسیه خواست نیروهای ارتش سوریه را به سامانه دفاع موشکی اس ـ 300 مجهز نکند. آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد که اگر سوری‌ها سامانه اس ـ 300 ساخت روسیه را ضد جنگنده‌های اسرائیلی به کار گیرند، با قدرت به آن واکنش نشان خواهند داد. وی افزود: هرکه نیروی هوایی ما را هدف قرار دهد آن‌را هدف قرار می‌دهیم و واکنش قوی خواهد بود و لو این‌که اس ـ 400 یا اس ـ 700 و ... را در اختیار داشته باشد. لیبرمن درعین حال گفت: ایران مشکل اصلی اسرائیل است نه روسیه. سامانه‌های دفاع هوایی روسیه قبلا در سوریه مستقر شده، اما علیه اسرائیل به کارگرفته نشده است./ خبرگزاری‌ها

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر