jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۷۳۸۰ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد روسیه به اسرائیل هشدار داده است از هرگونه حمله به سامانه پدافندی موشکی اس ـ 300 در خاک سوریه اجتناب کند؛ چرا که در غیر‌این‌صورت، پشیمان خواهد شد.

شبکه تلویزیونی روسی لایف نیز اعلام کرد: وزارت دفاع روسیه می‌تواند از تسلیحات اس ـ 300 پایگاه هوایی حمیمم روسیه در سوریه، این تسلیحات را به سوریه تحویل دهد. این رسانه خاطرنشان کرد: وزارت دفاع روسیه ممکن است در طول یک ماه این تسلیحات را به سوریه تحویل دهد. روسیه قرار بود در سال 2010 میلادی به سوریه موشک‌های اس ـ 300 بفروشد و قرارداد این معامله نیز امضا شد، اما با رایزنی‌های مقامات رژیم صهیونیستی، سرانجام روس‌ها از فروش اس ـ 300 به سوریه صرف‌نظر کرده و وجه سوری‌ها را به آنها پس دادند. به نظر می‌رسد حمله موشکی اخیر آمریکا، فرانسه و انگلیس با وجود هشدارهای مکرر روسیه باعث شده است روس‌ها در خصوص تحویل سامانه دفاعی اس ـ 300 به سوریه تجدید نظر کنند.

در همین رابطه یک‌بار دیگر روز گذشته رژیم صهیونیستی از روسیه خواست نیروهای ارتش سوریه را به سامانه دفاع موشکی اس ـ 300 مجهز نکند. آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد که اگر سوری‌ها سامانه اس ـ 300 ساخت روسیه را ضد جنگنده‌های اسرائیلی به کار گیرند، با قدرت به آن واکنش نشان خواهند داد. وی افزود: هرکه نیروی هوایی ما را هدف قرار دهد آن‌را هدف قرار می‌دهیم و واکنش قوی خواهد بود و لو این‌که اس ـ 400 یا اس ـ 700 و ... را در اختیار داشته باشد. لیبرمن درعین حال گفت: ایران مشکل اصلی اسرائیل است نه روسیه. سامانه‌های دفاع هوایی روسیه قبلا در سوریه مستقر شده، اما علیه اسرائیل به کارگرفته نشده است./ خبرگزاری‌ها

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر