jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۱۳۶۳۱۰ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۱۳:۰۷

ورزش جانبازان و معلولان در سال های اخیر چه از لحاظ موفقیت در عرصه های بین المللی و چه از لحاظ افزایش سرمایه انسانی در ورزش قهرمانی با پیشرفت فزاینده ای روبرو شده است.

نگاه عدد رقمی به ورزشکاران جانباز و معلول کشور (اینفوگرافیک)

به گزارش جام جم آنلاین ، با وجود فزاینده بودن این نرخ هنوز امکانات سخت افزاری موجود، متناسب با تعداد مدال ها و افتخاراتی که ورزشکاران جانباز و معلول به دست آورده اند نیست. در واقع پیشرفت ورزشکاران خاص ایران از کمبود امکانات پیشی گرفته است.

از سوی دیگر نکته بسیار بارز در ورزش جانبازان این است که بر خلاف رشته های المپیکی ، برابری جنسیتی در رشته های پارالمپیکی وجود دارد. خسروی وفا رییس سابق فدراسیون جانبازان و معلولین در سال 95 مدعی شد که تعداد ورزشکاران زن تحت پوشش این فدراسیون از تعداد ورزشکاران مرد بیشتر است، البته بر اساس اطلاعات فدراسیون کنونی که هم اکنون تحت ریاست صمیمی قرار دارد تعداد ورزشکاران مرد با درصد ناچیز آماری بیشتر از ورزشکاران زن است.

سرانه ورزشی کنونی ورزشکاران جانبازان و معلولان با آنچه که چهار سال پیش بود تفاوت چندانی ندارد.

بر اساس اطلاعات گرفته شده از فدراسیون اما تعداد ورزشکاران تحت پوشش بیشتر شده است.

تصویر زیر در قالب اینفوگرافیک نگاهی کلی به وضعیت آماری ورزش جانبازان و معلولین دارد ضمن اینکه عملکرد کاروان های پارالمپیک ایران را در هشت دوره اخیر این رقابت ها را بررسی می کند:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر