Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها سیستان و بلوچستان کد خبر: ۱۱۳۵۳۸۰ ۲۸ فروردين ۱۳۹۷  |  ۱۳:۴۵

معاون امنیتی - انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: عاملان حمله به ستاد انتظامی دلگان در جنوب این استان توسط ماموران انتظامی به هلاکت رسیدند.

عاملان حمله به ستاد انتظامی دلگان به هلاکت رسیدند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، علی اصغر میرشکاری در این رابطه توضیح داد: دوم بهمن سال گذشته فردی به مقر انتظامی شهرستان دلگان تیراندازی کرد که منجر به شهادت یکی از ماموران این ستاد شد.

وی افزود: پس از کارهای اطلاعاتی و ردیابی نیروی انتظامی فرد مهاجم مورد شناسایی قرار گرفت.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: این فرد به همراه 2 نفر دیگر که به صورت مسلحانه در شهرستان دلگان تردد می کردند در روز 23 فروردین ماه جاری سوار بر خودرو هنگام حرکت در یکی از مسیرهای دلگان بدون توجه به ایست پلیس اقدام به تیراندازی به سمت ماموران و فرار کردند.

وی افزود: ماموران به تعقیب آنان پرداخته ولی این افراد مجددا به سمت ماموران تیراندازی کردند که نیروهای انتظامی نیز مجبور به عمل متقابل شده و در نتیجه سرنشینان خودروی فراری در تیراندازی کشته شدند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از خودروی این افراد 2 قبضه سلاح کلاش، 265 فشنگ، 10 خشاب حاوی فشنگ و تعدادی فشنگ سلاح گرینف کشف شد.

میرشکاری بیان داشت: در داخل خودرو دختر بچه سه ساله ای وجود داشته که فوت کرده بود.

معاون استاندار تصریح کرد: نکته جالب این است که هیچ تیری به این دختربچه اصابت نکرده و هنوز علت فوت وی مشخص نیست و ما منتظر نظر پزشکی قانونی در این رابطه هستیم.

وی افزود: آنچه مسلم است اینکه این گروه سابقه شرارت، تیراندازی و حمله به ستاد نیروی انتظامی را دارند اما علت همراه بودن این دختر بچه با آنان معلوم نیست.

میر شکاری با ابراز تاسف از حادثه رخ داده برای این دختر بچه گفت: اینکه چرا این دختر بچه همراه آنان بوده در دست بررسی است. در این رابطه چند احتمال وجود دارد از جمله اینکه این دختر بچه قبلا فوت کرده بوده و می خواستند وی را به مکان دیگری منتقل کنند، احتمال دوم اینکه از این دختر بچه به عنوان پوشش در صورت برخورد با ماموران استفاده کنند، سومین احتمال اینکه به دلیل علاقه ای که این دختر بچه به دایی خودش داشته همراه آنان بوده و یا عوامل دیگری دخیل بوده که در هر صورت هنوز علت اینکه چرا بچه با آنان همراه بوده مشخص نشده است.

این مقام استانداری تصریح کرد: این در حالی است که به علت دودی بودن شیشه ماشین، این دختر بچه در داخل خودرو مشاهده نشده و ماموران نیز از حضور وی در داخل خودرو بی اطلاع بودند.

وی با بیان اینکه علت فوت این دختر بچه مشخص نشده و در دست بررسی است افزود: افراد مسلح و شروری که عامل نا امنی در آن منطقه بودند توسط نیروی انتظامی به هلاکت رسیدند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ما از فوت این دختر بچه که هیچ تیری به بدن وی اصابت نکرده و علت فوت آن نیز هنوز مشخص نشده است متاسفیم و حتما پیگیری قانونی این مسئله انجام خواهد شد و تیمی حقیقت یاب برای تعیین علت همراه بودن دختر بچه با این افراد تعیین شده و این موضوع در دست بررسی است.

شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان در 450 کیلومتری جنوب غرب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: