jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۴۶۴۱   ۲۶ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

پایان هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر

نفت در حال سقوط استقلال در موقعیت خطر

پرونده هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر هم بسته شد تا اوضاع در جدول‌بندی کمی تغییر کند. پرسپولیس و استقلال روز چهارشنبه به مصاف پارس جنوبی جم و گسترش فولاد تبریز رفتند که این دو بازی با تساوی به پایان رسید.نکته این بود ذوب آهن، رقیب جدی آبی‌ها برای عنوان نایب‌قهرمانی هم یک روز پس از این بازی‌ها با فولاد به تساوی رسید تا تیم علی دایی که سومین مثلث برای نایب‌قهرمانی و البته کسب سهمیه آسیاست در رده دوم جدول رده‌بندی قرار بگیرد. با این شرایط حالا کار برای شاگردان شفر کمی سخت شده و اگر آنها حواس‌شان را جمع نکنند ممکن است حتی عنوان نایب‌قهرمانی و البته کسب سهمیه آسیا را از دست بدهند. در این شرایط تنها راه باقیمانده برای آنها جام حذفی است که باید مقابل تیم خونه به خونه قرار بگیرند.

این اما ماجرای صدر جدول است و باید گفت هیجان اصلی به انتهای جدول برمیگردد. جایی که تیمهایی مثل نفت تهران، استقلال خوزستان، سپید رود رشت و حتی سپاهان و پدیده خطر سقوط به دسته پایینتر را احساس میکنند. پدیدهایها روز جمعه با پیروزی مقابل نفت تهران از انتهای جدول فاصله گرفتند تا هم خودشان را تا رده یازدهم جدول ردهبندی بالا بکشند و هم شاگردان هومن افاضلی را یک قدم دیگر به سقوط نزدیکتر کنند. پنج دیدار باقیمانده هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال در حالی به طور همزمان از ساعت 16 در شهرهای مختلف کشور برگزار شد که نتایج بهدست آمده نشان میدهد نفت تهران فاصله چندانی با سقوط به لیگ دسته اول ندارد. در ضمن استقلال خوزستان هم با پیکان به تساوی رسید تا آنها هم بشدت خطر سقوط به دسته پایینتر را احساس کنند.

نتایج بازیهای جمعه به شرح زیر است:

پیکان تهران صفر ـ استقلال خوزستان صفر

نفت تهران صفر ـ پدیده مشهد یک

گل: میلاد کمندانی(86) برای پدیده

سپیدرود رشت یک ـ تراکتورسازی تبریز صفر

گل: محمد غلامی (25) برای سپیدرود رشت

سپاهان یک ـ صنعت نفت آبادان یک

گل ها: ساسان انصاری(8 ـ پنالتی) برای سپاهان؛ کرار جاسم (31 ـ پنالتی) برای صنعت نفت آبادان

سیاهجامگان مشهد صفر ـ سایپای تهران 3

گلها: امید خالدی (16)، علی قلیزاده (39) و حسین کامیاب (91) برای سایپا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر