jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۰۵۲۶   ۲۷ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

اگر مسافر مشهد و زائر امام رضا(ع) هستید و می‌خواهید سال خود را در جوار امام هشتم نو کنید، بدانید که خراسانی‌ها در کنار زیارت، برنامه‌های شاد و سرگرم‌کننده متعدد دیگری برایتان تدارک دیده‌اند؛ از برگزاری جشن نوروزگاه در تمام شهرستان‌های این استان و حتی نقاط مرزی گرفته تا برپایی چادرهای عشایری و اجرای رالی خانوادگی.

بر همین اساس استاندار خراسان رضوی از برگزاری مراسم نوروزگاه در مرز دوغارون بین ایران و افغانستان خبر داد و گفت: باید به این امر در تمام مرزهای استان توجه ویژه شود، چراکه مرزهای خراسان، مرزهای صلح و دوستی هستند و تلاش میشود اینگونه مراسم، با توجه به اینکه همسایگان مشترک ما نیز نوروز را جشن میگیرند، افزایش یابد.

به گزارش جامجم، علیرضا رشیدیان افزود: سالی که گذشت برای مردم ما توأم با مشکلاتی از قبیل وقوع زلزله و سیل در استان و سایر استانهای کشور بود، اما نوروز فرصتی است که مردم با بهرهگیری از نشاط معنوی در مشهد خود را برای سالی بهتر و پر امیدتر آماده کنند.

وی به حضور رهبری در مشهد در ایام نوروز اشاره و خاطرنشان کرد: امسال در کنار برگزاری مراسم تحویل سال، مانند هر سال میزبان مقام معظم رهبری در مشهد هستیم، این حضور پیام بزرگی برای ماست، ما نیز آماده استماع پیام ایشان هستیم و تمام تلاش دولت طی سال جاری در جهت تحقق پیام ایشان بوده و سال آینده نیز است.

ابوالفضل مکرمیفر، مدیرکل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری خراسان رضوی نیز به برخی مراسمهای تدارک دیده شده برای نوروز اشاره کرد و گفت: رالی خانوادگی فردوسی تا خیام با محوریت پاسداشت مفاخر استان هفته دوم فروردین 97 برگزار میشود.

مکرمیفر با بیان اینکه میراثفرهنگی خراسان رضوی همانند سالهای گذشته مراسمهای آیینی ویژهای را برای نوروز تدارک دیده است که از آن جمله میتوان به برگزاری جشن نوروزگاه اشاره کرد،افزود: مراسم افتتاحیه جشن نوروزگاه در آرامگاه فردوسی برگزار میشود و بر گرفته از آیینهای نوروزی است، ضمن اینکه نوروزگاه در تمام شهرستانهای استان اجرا میشود و مراسم مشترک نوروزگاه را در مرز دوغارون بین ایران و افغانستان شاهد خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر