jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۲۹۷۶۱ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶  |  ۱۱:۵۵

امروز برخی منابع خبری از استعفای محمدعلی نجفی، شهردار تهران، خبر دادند اما همزمان تعدادی از اعضای شورای شهر تهران این خبر راتکذیب کردند البته پس از این نظرات ، خبرگزاری صدا‌و‌سیما از قول یک منبع آگاه نوشت: «نجفی استعفا کرده است.»

استعفای شهردار تهران شایعه یا واقعیت!

به گزارش جام جم آنلاین حسن رسولی، زهرا نژاد بهرام وحجت نظری، از اعضای شورای شهر تهران، در گفتگو با سایت ها و خبرگزاریها خبرِ استعفا را تکذیب و اعلام کردند که «شورا جلسه هم‌اندیشی دارد و ربطی به استعفا ندارد.»

حسن خلیل‌آبادی، دیگر عضو دیگر شورای شهر، نیز گفت که «فعلاً فصل استعفا نیست و اگر هم نجفی قصد استعفا داشته باشد، باید ابتدا آن را در شورا مطرح کند.»

اما چند دقیقه بعد، شهردار تهران در گفتگو با خبرگزاری برنا به همه شایعات پایان داد و خبر استعفای خود را تکذیب کرد.البته برخی منابع خبری همچنان تاکید کردند که «نجفی علت استعفای خود را دوباره بیماری اعلام کرده است.»

باشگاه خبرنگاران نیز گزارش داده «هم‌اکنون شهردار تهران در جلسه‌ای فوق‌العاده با اعضای شورای شهر تهران شرکت کرده تا موضوع استعفا بررسی شود.»

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، به تسنیم گفت: «فعلاً در این باره حرفی نمی‌زنم.»

بعد از اعلام خبر استعفای محمدعلی نجفی شهردار تهران، جلسه فوق‌العاده اعضای شورای شهر تهران امروز در طبقه اول ساختمان شورای شهر بدون حضور خبرنگاران آغاز شده است.علی اعطا نیز در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که آیا شهردار تهران استعفا داده است یا خیر، اظهار کرد: در این زمینه نه این موضوع را تایید می‌کنم و نه تکذیب.

وی تصریح کرد: جلسه امروز شورای شهر تهران نیز جلسه هم‌اندیشی و جلسه پایان سال است و هیچ ارتباطی به استعفای نجفی ندارد.

در ادامه ایسنا گزارش داد که احمد مسجد جامعی با حضور در جمع خبرنگاران درحاشیه جلسه شورای شهر باتایید استعفای نجفی گفت: این استعفا روال مشخصی دارد و باید بررسی شود.

اما زهرا نژاد بهرام نیز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در خصوص شایعه استعفای نجفی، گفت: تا کنون یک برگ نامه استعفا از وی ندیده‌ایم و جلسه شورای شهر امروز برای جمع‌بندی عملکرد پایان سال است و نهار مهمان هاشمی هستیم.

نژاد بهرام در مورد دلخوری نجفی از اعضای شورای شهر گفت: نجفی دلخوری از اعضای شورا ندارد هر چند که ممکن است عقاید ما متفاوت باشد اما شورا جایگاه نظارتی دارد و طبیعی است که بخواهیم شهرداری را نقد کنیم اما همیشه گفته‌ایم که ما یک جمع مشترک 22 نفره هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر