رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور خود تصمیم گرفته است با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار کند و فراهم کردن مقدمات و ترتیبات چنین گفتگویی چند هفته زمان می برد.
کد خبر: ۱۱۲۸۲۶۱
تیلرسون: خود ترامپ تصمیم گرفته است با اون دیدار کند

ترامپ اعلام آمادگی کرده است به صورت رو در رو با کیم دیدار کند و به باور وی این دیدار می تواند پیشرفتی عظیم در تنش های هسته ای پیونگ یانگ محسوب شود.
تیلرسون در سفر خود به کشور آفریقایی جیبوتی به خبرنگاران گفت: « دیدار با رهبر کره شمالی تصمیمی است که خود رئیس جمهور به تنهایی گرفته است. من اوایل صبح امروز با وی در این باره صحبت کردم و گفتگوی خیلی خوبی داشتیم. اکنون رئیس جمهور مدتی است که می گوید آماده گفتگو با رهبر کره شمالی است و زمانی که شرایط مناسب فراهم باشد با کیم جونگ اون دیدار می کند». به گفته تیلرسون «من فکر می کنم از نظر رئیس جمهور زمان این گفتگو رسیده است».
تیلرسون افزود آمریکا از آمادگی و تمایل کره شمالی برای گفتگو و مذاکره که در سفر هیئت ویژه کره جنوبی به کره شمالی ابراز شد متعجب شده است. به گفته تیلرسون این قوی ترین نشانه ای است که از سوی کیم جونگ اون تا کنون دال بر آمادگی وی برای گفتگوی واقعی بروز پیدا کرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها