jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۶۷۱۸ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دکتر حبیب مفخم، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در خصوص بیماری تنگی کانال نخاعی گفت: این بیماری، یکی از بیماری‌هایی است که با درد ناحیه کمر، خود را نشان می‌دهد. بیماران مبتلا به این بیماری، با ایستادن و راه رفتن نیز در ناحیه کمر، احساس درد می‌کنند و این درد در اندام‌های تحتانی و پاها منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: افراد گاهی بدون اینکه در ناحیه کمر مشکلی داشته باشند با ایستادن و راه رفتن، دردی در ساق پایشان ایجاد میشود که آنها را مجبور میکند به وضعیت نشسته در بیایند که شایع ترین عارضه این بیماری است. این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در برنامه رادیو سلامت اظهار کرد: عارضه دیگر تنگی کانال نخاع، اختلال در خونرسانی به پاها بویژه در افراد سیگاری است. راههای قابل توجهی برای درمان وجود دارد، ولی حتما لازم است با پزشک مشورت شود تا علت درد پا و خواب رفتگی یا سر شدن در حالتهای مختلف مشخص شود.

بیماران مبتلا به تنگی کانال نخاع با ایستادن و راه رفتن هم در ناحیه کمر، احساس درد میکنند و این درد در اندامهای تحتانی و پاها منتشر میشود./ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر