jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۲۴۲۴۷   ۰۳ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مجلس نمایندگان وابسته به رژیم آل‌خلیفه روز سه‌شنبه قانون محرومیت اعضای جمعیت‌های سیاسی منحل شده برای نامزدی در انتخابات پارلمانی را که قرار است پایان سال جاری میلادی برگزار شود، تصویب کرد.

به گزارش پایگاه خبری نداء البحرین، رژیم آلخلیفه پیشتر جمعیت ملی اسلامی الوفاق، جمعیت دموکراتیک وعد و جمعیت العملالاسلامی را در راستای مقابله با نیروهای مخالف خود، منحل کرده بود. رژیم آلخلیفه همچنین با در پیش گرفتن سیاست از بین بردن تدریجی مخالفان، از فوریه 2011 اقدام به بازداشت رهبران مخالفان و انحلال شورای علمایی و بازداشت سران مخالفان از جمله شیخ علی سلمان و ابراهیم شریف و انحلال جمعیتهای آنها کرده است.

این رژیم حتی به شیخ عیسیقاسم رهبر شیعیان بحرین و دیگر کشورهای عرب حاشیه خلیجفارس نیز رحم نکرد و به وی نیز اتهاماتی نسبت داد و تابعیتش را سلب کرد. نیروهای انقلابی بحرین ضمن محکوم کردن قانون اخیر، آن را ناشی از بی صلاحیتی رژیم آلخلیفه و مخالفت با حل بحران این کشور از راههای مسالمتآمیز دانستند. بحرین از سال 2011 تاکنون با بحران نارضایتیهای عمومی ناشی از سیاستهای ظالمانه رژیم آلخلیفه مواجه است. / ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر