jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۲۳۵۰۴   ۲۹ بهمن ۱۳۹۶  |  ۱۹:۱۰

سازمان هواشناسی اعلام کرده یک سامانه بارشی امروز نیمه غربی کشور را فرا می‌گیرد و اواخر وقت سه‌شنبه از شرق کشور خارج خواهد شد.

وزش باد شدید در تهران / تداوم بارندگی تا سه شنبه

به گزارش جام جم آنلاین مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با مهر گفت: با فعالیت سامانه بارشی، امروز در نیمه غربی کشور و دامنه های جنوبی البرز افزایش ابر، بارش باران، وزش باد و در مناطق جنوبی تر گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

احد وظیفه افزود: بارش در مناطق کوهستانی و گردنه ها در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز به صورت برف خواهد بود.

به گفته وی، امروز بارش ها در استان های کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی، اردبیل، بخش های جنوبی آذربایجان غربی، زنجان و همدان از شدت بیشتری برخوردار است. همچنین در برخی مناطق جنوب غرب و جنوب کشور نیز وزش باد شدید رخ خواهد داد که این شرایط توام با خیزش گرد و خاک است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: فردا دوشنبه همزمان با کاهش ناپایداری ها در نیمه غربی، بارندگی شمال شرق، مناطقی از مرکز و شرق کشور را نیز فرا می گیرد. فردا همچنین در جنوب، جنوب شرق و شرق کشور در بعضی نقاط گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک رخ خواهد داد.

وظیفه تاکید کرد: روز سه شنبه بارش برف و باران در خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی می شود و به تدریج از اواخر وقت سه شنبه سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

وی تصریح کرد: امروز و فردا آب های نیمه غربی خلیج فارس مواج است. هوای پایتخت امروز ابری، در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت کاهش ابر پیش بینی شده است. فردا نیز هوای تهران کمی ابری و وزش باد، به تدریج افزایش ابر و در بعدازظهر وزش باد شدید را شاهد خواهد بود. کمترین و بیشترین دمای هوای پایتخت به ترتیب ۵ و ۱۴ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها