jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۲۲۵۸۶   ۲۶ بهمن ۱۳۹۶  |  ۱۰:۵۴

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با جام جم آنلاین

احتمال ارائه طرحی برای ساماندهی بازار سکه و ارز از سوی مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل کمیته ساماندهی بازار ارز و سکه خبر داد.

احتمال ارائه طرحی برای ساماندهی بازار سکه و ارز از سوی مجلس

سیده فاطمه حسینی در گفت وگو با جام جم آنلاین با اشاره به جلسه کمیسیون متبوع خود با دولت به منظور بررسی نوسات اخیر بازار سکه و ارز اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی در رابطه با افزایش قیمت سکه و ارز با حضور رییس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی اخیرا جلسه ای برگزار کرد و پیرو آن، کمیته ای با هدف ساماندهی بازار ارز و سکه تشکیل شد.

وی با بیان اینکه افزایش بی رویه قیمت ارز توسط کمیته مذکور در کمیسیون در حال پیگیری است، افزود: درباره مهار تورم بازار پیشنهاداتی هم از سوی نمایندگان مطرح شده که در قالب ابزارهای نظارتی مجلس و برنامه های تقنینی(قانون گذاری) دنبال می شود.

این نماینده مجلس بدون ذکر ابزارها و پیشنهاداتی که برای کنترل بازار ارز در کمیسیون مطرح است، تصریح کرد: به دلیل اینکه ساز و کارها هنوز در مرحله بررسی و تکوین کمیسیون و نمایندگان قرار دارد و از طرفی همه ما تلاش داریم تا از التهابات مضاعف بازار جلوگیری کنیم، لذا اجازه دهید تا تصمیم گیری نهایی کارگروه، جزئیات آن عنوان نشود.

حسینی در پاسخ به این سئوال که با توجه به روزهای پایانی سال و افزایش طبیعی بازار تقاضا آیا برنامه های کمیته ساماندهی قیمت ارز ظرف چند روز آینده عملیاتی خواهد شد، خاطر نشان کرد: نمی توان در این خصوص قول متقنی داد اما تلاش مجلس این است که در اسرع وقت و کوتاه ترین زمان چه از طریق اهرم نظارتی خود و چه از طریق ارایه طرحی هر چه زودتر بازار سکه و ارز را ساماندهی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها